З архіву ПУ. "Агресор" з Китаю вперше отримав гідну відсіч: Українці винайшли спосіб перероблення дуже отруйних рослин у папір

Автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.

На Прикарпатті дослідники винайшли спосіб як перероблювати борщівник Сосновського та сильфію пронизанолисту у папір, передають Патріоти України з посиланням на повідомлення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Зазначається, що ці винаходи вже запантентували. Автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.

Такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.

«Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави», – зазначив автор ідеї.

«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємося, вони матимуть у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність», – зазначають в ІФНТУНГ.

Про рослини

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – отруйна багаторічна рослина родини окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Зростає до 3-5 метрів у висоту, товщина стебла – до 10 сантиметрів.

Сильфія пронизанолиста – перспективна багаторічна кормова культура, яка у природних умовах росте в американських преріях і в Канаді. В Європу її завезли у ХVІІІ столітті як декоративну рослину. У ботанічних садах Чернівецького та Львівського університетів сильфія росте понад 60 років.

Хіти тижня. Знайдена нащадками при розборі у квартирі завалів старих речей: Стару радянську монету продають за понад 60 000 грн (фотофакти)

середа, 1 грудень 2021, 20:00

Монету часів довоєнного СРСР номіналом 20 копійок продають в Україні за 67 тис. грн. За словами продавця, той знайшов цей скарб у старій квартирі в одній із коробок. Знахідку виставили на аукціоні Violity. Продавець розповів, монета не мита, в хорошому...

Моторошно навіть дивитися: Сексуально стурбований слон атакував машину з туристами (відео)

середа, 1 грудень 2021, 19:44

До мережі потрапило моторошне відео, зроблене під час сафарі у заповіднику Селаті у ПАР, інформують Патріоти України. Як пише The Sun, на машину з туристами напав агресивний сексуально стурбований слон вагою близько шести тонн. Зараз у слонів сезон ро...