З архіву ПУ. Археологи вперше заглянули всередину єгипетських мумій, знайдених 400 років тому - побачене всіх вразило (фото)

Група антропологів з проекту German Mummy Project в музеї Рейсса Енгельхорна в Мангеймі (Німеччина) провела комп'ютерну томографію двох стародавніх мумій, виявлених у висіченій у скелі гробниці в Єгипті понад 400 років тому. Про це повідомляє видання Livescience, передають Патріоти України.

Обидві мумії, а також третя, виставлена в Єгипті, є єдиними відомими збереженими "портретними муміями з ліпними прикрасами" з Саккари, стародавнього єгипетського некрополя. На відміну від інших мумій, які були поховані в гробах, цих людей поміщали на дерев'яні дошки, обертали тканиною і "красивим саваном мумії" і прикрашали тривимірним гіпсом і зображенням всього тіла.

Комп'ютерна томографія показує, що принаймні одна з цих трьох портретних мумій була похована з органами (навіть з мозком), і що дві жінки були поховані з красивими намистами.

Після смерті цих людей - чоловіка, жінки і дівчинки-підлітка, час життя яких датується пізнім римським періодом (30 р до н.е. - 395 р н.е.) - їх мумії були поховані з артефактами, які, ймовірно, вважалися корисними в загробному житті, включаючи монети, які можливо, призначалися для оплати Харона, римського і грецького божества, яке, як вважалося, перевозило душі через річку Стікс.

КТ також виявила кілька проблем зі здоров'ям, у тому числі артрит у жінки. "Обстеження людей показало, що вони померли в досить молодому віці ... Однак причину смерті цих людей встановити не вдалося", - сказав керівниця дослідження, німецька антрополог і єгиптолог Стефані Зеш.

Чи не забагато кияни платять за прибудинкову територію? Працівниця одного з ЖЕКів столиці задекларувала "Теслу" за 50 тис. грн

вівторок, 6 червень 2023, 9:25

У Києві співробітники ЖЕКів, виявляється, їздять електромобілями люкс-класу. Причому вартість такого авто працівник бюджетної сфери оцінила у декларації у 50 тисяч гривень. Співробітниця ЖЕКу з Дарницького району Києва внесла до декларації машину "Тесл...

Поки Сергій волонтерить: Стало відомо, хто замість Притули стане співведучим Лесі Нікітюк у шоу "Хто зверху?"

вівторок, 6 червень 2023, 9:16

Капітаном чоловічої команди та співведучим Лесі Нікітюк у новому сезоні шоу "Хто зверху?" став український блогер-мільйонник Богдан "Буше" Шелудяк. Він замінить в кадрі Сергія Притули, який вів розважальний проєкт упродовж останніх дев'яти років. Про ц...