З архіву ПУ. Більше 500 грамів золота: Археологи знайшли на Закарпатті унікальну кельтську прикрасу (фото)

Прикрасу передали на зберігання в Закарпатський обласний краєзнавчий музей.

У Закарпатській області археологи виявили найбільшу золоту знахідку - шийне кільце вагою 544 г, яке на 94,52% складається з з трансільванського і уральського золота, повідомляють Патріоти України у січні 2021 року.

За словами археолога, кандидата історичних наук, завідувача Археологічним музеєм Ужгородського національного університету Володимира Мойжеса, кельтська прикраса була знайдена в священному комплексі Мала Копаня. Її частини були розкидані на великій площі близько 70 квадратних метрів. Загальна вага зібраних фрагментів склала 544 грами.

Кільце складається з чотирьох переплетених золотих ниток діаметром 9-10 мм. Усередині закручений тонкий стрижень з різьбленням.

Він пояснив, що подібні шийні кільця були не стільки прикрасами, скільки підкреслювали соціальний статус власника.

Прикрасу передали на зберігання в Закарпатський обласний краєзнавчий музей.

Джерело: Укрінформ

Обов'язкова ідентифікація в дії: Хто із пенсіонерів в Україні ризикує залишитися без виплат

вівторок, 16 квітень 2024, 6:52

Оформлення пенсійних виплат є важливим процесом, що вимагає від одержувачів регулярного підтвердження свого статусу. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, передають Патріоти України. Як кажуть чиновники...

Повівся на забаганку малого собі на голову: Американець подарував синові восьминога і незабаром дуже пошкодував про це (відео)

вівторок, 16 квітень 2024, 5:58

Спочатку сім'я з подивом виявила, що замість самця їм продали самку. Трохи згодом Терренс відклала яйця, які виявилися заплідненими. У результаті замість одного восьминога у Кліффордів з'явилося ще 50 штук. Кемерон Кліффорд, 36-річний стоматолог з Окла...