З архіву ПУ. Як астронавти бігали і падали на Місяці: Відео NASA

20 липня 1969 року людина вперше ступила на поверхню Місяця. Сталося це в ході місії пілотованого космічного корабля «Аполлон-11». СРСР готував свою місячну пілотовану програму. Однак програвши перегони американцям назавжди відмовився від цієї ідеї

Швидко пристосуватися до меншої силі гравітації і не падати навіть при звичайній ходьбі - дуже непросте завдання. Про це пише сайт науково-популярних новин ScienceAlert, публікуючи відео з архіву NASA про прогулянки астронавтів по місячній поверхні, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

На записі, яка складається з архівів місій Аполлон-15 і Аполлон-16, видно, як люди в дутих і громіздких скафандрах стрибають по Місяцю, "немов у них найкрутіші веселощі в житті", спотикаються і падають. Як зазначає видання, частково це відбувалося через те, що інерція тіла, на відміну від ваги, на Місяці залишається колишньою. Падіння також відбувалися, коли астронавти нахилялися, щоб підняти якісь речі або об'єкти з поверхні.


Пошукайте по шухлядах: За яку 5-копійчану монету заплатять 10 000 грн

неділя, 28 червень 2026, 21:01

Деякі старі українські монети є справжнім магнітом для колекціонерів. Річ у тім, що завдяки своїм особливостям вони вважаються рідкісними та цінними, а тому за них готові платити великі гроші. Наприклад, вартість 5 копійок 1992 року унікального різнови...

Безпека нового рівня. Китайці розробили повністю керамічний акумулятор

неділя, 28 червень 2026, 20:47

Група китайських дослідників з Університету Цинхуа розробила інноваційну мініатюрну літій-іонну батарею на повністю керамічній основі. Головною особливістю новинки є її здатність стабільно працювати за екстремальних температур, що значно розширює можли...