20 жовтня 1672 року між Османською імперією та Річчю Посполитою у місті Бучач на Тернопільщині було укладено мирний договір, згідно з пунктом 4-м якого наша держава називалася "Українська держава" (Ukrainskie Panstwo). Про це свідчить віднайдений у польських архівах перекладений польською мовою з турецького оригіналу Бучацький договір, передають Патріоти України 30 жовтня 2019 року.
“Історична сенсація! У 1672 році ми мали свою державу, яка так і називалася – “Українська держава”! У щойно віднайденому в польських архівах перекладі турецького оригіналу Бучацького договору на польську мову у пункті 4-му стверджується “Українську державу з давніми кордонами козакам віддати…”, – наголосив історик Тарас Чухліб.
Чухліб нагадав, що “на боці турецької сторони взяли участь представники гетьмана Петра Дорошенка”. “Стосовно українських земель Брацлавщини та Правобережної Київщини, де існував козацький устрій, вперше на міжнародно-правовому рівні вживався термін “Українська держава” (“Ukrainskie Panstwo”). Козацька старшина під час польсько-турецької комісії вимагала включити до Бучацького договору пункт щодо встановлення західного кордону Української держави по річках Горинь (прит. Прип’яті, бас. Дніпра) і Лабунь”, – додав автор.
Зазначається, що оригінал Бучацького договору 1672 року (переклад з османської мови на польську) публікується вперше, а при передруку необхідно посилатися на Бібліотеку князів Чарторийських у Кракові та історика Тараса Чухліба.
Експрокурор Хмельниччини Олексій Олійник, який тепер працює прокурором відділу, у січні 2025 року отримав 710,1 тис. грн зарплати. Ця сума включає передбачені законодавством виплати при звільненні, зокрема компенсацію за невикористані відпустки за попе...
42-річний сантехнік Девід Данн з Великої Британії захопився пошуком цікавих речей за допомогою металошукача. Одного разу він знайшов у рідному селі скарб, закопаний понад 17 століть тому, і тепер продав його на аукціоні за 5,5 тисяч доларів. Про це пиш...