Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду дав роз'яснення, які дії людини при затриманні поліцією не можуть вважатися опором, зазначають Патріоти України
Опором у значенні ст. 342 КК України є активна фізична протидія виконанню поліцейським його законних повноважень.
Не можуть кваліфікуватися як опір дії особи, спрямовані на протидію невиправданому і надмірному насильству з боку поліцейського.
"Якщо особа відштовхує поліцейського, щоб запобігти удару кийком, або закриває обличчя від удару, в результаті чого поліцейський отримує травму руки, або хапається за одяг поліцейського, щоб запобігти падінню, такі дії не можуть вважатися опором", – підкреслили у висновку суду.
Суд також додав, що для проведення межі між опором і самозахистом потрібно брати до уваги не лише факт фізичного впливу на поліцейського, а й контекст.
Також згідно закону "Про національну поліцію" поліцейський повинен заздалегідь попередити особу про намір застосувати фізичну силу.
"Зазначене положення звільняє поліцейського від цього обов’язку лише в разі, якщо зволікання із застосуванням сили може спричинити посягання на життя і здоров’я особи та/або поліцейського чи інші тяжкі наслідки, або в ситуації, що склалася, таке попередження є невиправданим чи неможливим", – йдеться у поясненні.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...