З архіву ПУ. Найбільш отруйний павук Європи з'явився на півдні і в центрі України

Жовтосумий колючий в образу себе не дасть, і якщо людина його спровокує - кинеться в бій.

Все частіше екоактивісти і вчені помічають комах, які не типові для фауни того чи іншого регіону України. Так, вчений Іван Русєв звернув увагу на вид павука, який раніше мешкав у Європі, а тепер його можна побачити в Одеській, Запорізькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях, передають Патріоти України 26 серпня 2019 року.
- Жовтосумий колючий павук або хеіракантіум може бути небезпечний для людини, - зазначає Іван Русєв. - Однак нападе він тільки тоді, коли його спровокували. Павук, якого потурбували, стрибає вперед і миттєво проколює шкіру людини. На відміну від інших своїх родичів, він не полохливий, а навпаки агресивний і відразу готовий кинутися в бій.
За словами кандидата біологічних наук, доцента Дніпропетровського національного університету Віктора Бригадиренка, хеіракантіум мешкає в суцвіттях лугових квітів. На висоті півметра від землі самка павука плете собі щось на зразок "гнізда", розміром з вишню.
- Це володар самого токсичної отрути на європейському континенті, - каже фахівець. - Втім, в такій концентрації, як від укусу, отрута павука не смертельна, просто дуже часто викликає у інфікованого справжню паніку. Зазвичай місце укусу червоніє і опухає, можуть з'явитися пухирі.
Особливої обережності слід дотримуватися людям з гострою алергічною реакцією, оскільки для них укус хеіракантіума може обернутися підвищенням температури, починає боліти не тільки місце укусу, а й все тіло. Німіють ноги, підвищується дратівливість. У важких випадках симптоми проходять приблизно через десять днів.
Традиційно, вчені пояснюють, що прихід європейських "гостей" обумовлений зміною клімату, а саме потеплінням. Боятися павуків не варто, проте не слід забувати про елементарні запобіжні заходи. Особливо, відпочиваючи на морі поблизу травостою, або працюючи в саду.
Втім, зовсім скоро - до кінця вересня павуки стримають свою активність, тому, якщо страждаєте арахнофобією, краще дочекайтеся похолодання.

З архіву ПУ. Прихильники в шоці: Зірка популярного дитячого серіалу пішла працювати... у фільми для дорослих

понеділок, 26 жовтень 2020, 16:00

Ворд знялася у фільмі для дорослих під назвою Drive. Актриса пояснила, що як тільки побачила сценарій, відразу ж захотіла брати участь у виробництві картини. «Він дуже добре написаний. В ньому стільки різних тем», - поділилася Ворд. У фільмі її героїня...

Бережіться! Дослідження виявило нові факти про коронавірус у дітей

понеділок, 26 жовтень 2020, 15:56

Діти, з коронавірусом, які не мають симптомів захворювання, насправді переносять менше вірусу, аніж ті у котрих хвороба проявляється. Таке дослідження провели серед 817 дітей в дев'яти американських та канадських лікарнях, повідомляє Journal Clinical M...