З архіву ПУ. Перевищила межі необхідної оборони: Ледь не зґвалтована пенсіонерка ударом ножа в серце вбила гвалтівника

Суд визнав жінку винною, але залишив на волі із випробувальним терміном.

У Херсонській області суд Новотроїцького району залишив на волі жінку, що здійснила вбивство на сексуальному підгрунті. До самотньої місцевої жительки «на каву» напросився її знайомий. І хоча час вже був пізній, у гостинності пенсіонерка не відмовила. За що і постраждала, повідомляють Патріоти України із посиланням на Kherson.net.ua.

Після кави гість почав домагатися її. Він накинувся на неї, кілька разів з силою вдарив по обличчю, залишивши синці, і прямо за волосся потягнув в спальню. Там зручно влаштувався на дивані, поставив перед собою жінку на коліна і почав примушувати до орального сексу. Однак домагання так обурили пенсіонерку, що вона дотяглася до кухонного ножа, що лежав на столі під рукою. І всадила його в груди гвалтівнику. Ніж влучив в серце і через два тижні поранений помер у лікарні.
Почалося слідство. Жінка, яку ледь не згвалтували у власному будинку, своєї провини не заперечувала. Більш того - навіть оплатила витрати на похорон сім'ї убитого. Вона стверджувала, що вбивати кривдника не збиралася - все вийшло випадково.
Свої показання вона повторила і на суді, який, тим не менш, визнав пенсіонерку винною в умисному вбивстві через перевищення меж необхідної оборони (стаття 118 Кримінального Кодексу України). Однак покарання їй призначили мінімальне - рік позбавлення волі з річним же випробувальним терміном. Тобто пенсіонерка залишиться на волі.

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...