В Австралії вчені з'ясували, що в людському організмі знаходиться "другий мозок". Як пише Science Alert, він розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи, передають Патріоти України у червні 2018 року.
Ентеральна (кишкова. - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Вона периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.
"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що ЕНС можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції.
Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє збуджуючі і гальмуючі нейрони, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.
Як стверджують автори дослідження, раніше науці було невідомо, що мільйони клітин ЕНС одночасно генерують електричні імпульси.
В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...