69-річна Енн і 66-річний Браєн Бейлі із англійського Вулвергемптона 28 років перетворювали своє подвір'я на сад. Пара витратила на це $35,7 тис. Тепер приймають до 300 відвідувачів на день, повідомляють Патріоти України.
Енн – колишня соціальна працівниця, Браєн – бухгалтер на пенсії. Подружжя заселилося у будинок 1930-х 28 років тому. На подвір'ї не було нічого, окрім трави та кількох хвойних, пригадують Енн та Браян.
За вхід до 36-метрового саду вони беруть £5 - $6,5. Відвідувачі називають подвір'я "Садом сюрпризів". Не можуть побачити все за один раз, говорять.
Подружжя висадило сотні квітів, десятки дерев та кущів. На місцях, де нічого не росте встановили будиночок для чайних церемоній у японському стилі та альтанку. Також на подвір'ї стоять примха (декоративна споруда без певного призначення. Бейлі зробили її у вигляді середньовічних руїн) та пергола (кілька дерев'яних арок підряд). Штучну печеру можна використовувати замість бомбосховища.
"До виходу на пенсію ми не мали багато вільного часу, але ми працювали разом над втіленням нашої ідеї. Відвідували інші сади, читали літературу про це. Браєн любить працювати з деревом, і його першим творінням був будиночок для чайних церемоній у найбільшому темному сухому кутку саду. Територію довкола перетворили на східний сад. Потім він побудував із каменів примху, а бомбосховище перетворив на печеру", - пригадує Енн.
На найбільш сонячній стороні подвір'я зробили відкриту веранду, поставили фонтан у формі лева із піднятою головою і повісили вазони у горщиках.
"Кожного разу ми думаємо – не будемо виставляти більше горшків, ніж було І кожного разу ставимо їх ще більше", - каже жінка.
Для поливу саду збирають дощову воду у приховані контейнери. Вона розтікається шлангами по всьому подвір'ю.
За вхід до 36-метрового саду вони беруть за вхід £5 - $6,5. Британці відчиняють свої сади для відвідувачів на певний період відповідно до програми National Open Garden Scheme. Вона діє з 1927-го. Зібрані кошти йдуть на благодійність.
Бейлі дають кілька порад для садоводів:
1. Для росту та розвитку листя використовують добриво із морських водоростей.
2. Зі слизняками борються до того, як вони почнуть розмножуватися. Це рання весна. У Вулвергемптоні це період з лютого по березень. Треба розкопати ґрунт і покласти гранули від цих шкідників.
3. Біля рослин розкладають гравій. Вночі виходять і збирають із нього слизняків.
4. Рослини садять дуже щільно, аби не було місця для бур'янів.
5. Зів'яли мертві квіти із кущів оббирають. Тоді вони квітнуть все літо.
6. Для поливу збирають дощову воду
7. Приваблюють бджіл квітами. Найбільш підходять для цього плетисті троянди, астранція та осот.
8. Рослину, яка має "засмучений" вигляд, не викидають. Її треба удобрити гумусом і показати їй свою любов.
9. "Збирайтеся за чашкою чаю якомога частіше. Ми дуже любимо кекси. Наші фаворити – "Лимонний дощ" та кекс, перемащений ірисом та вершками з волоськими горіхами", - кажуть Бейлі. Вони пропонують відвідувачам приносити з собою улюблені пироги і пригощають один одного.
10. "Любіть свій сад. Він переносить зі світу буденних справ у тихе зелене місце".
У жовтні 2024 року автопарк України поповнили майже 5,7 тис. авто з дизельними двигунами, що на 26% менше, ніж торік. Про це повідомляє Укравтопром, передають Патріоти України. З них: 1,5 тис. од. нових та майже 4,2 тис. од. вживаних, ввезених з-за кор...
В країні-агресорі Росії вперше запустили серійне виробництво мобільних укриттів. За словами розробників, вони нібито можуть захистити від «різноманітних загроз», зокрема під час ядерного вибуху, передають Патріоти України. Представники розробника спору...