З архіву ПУ. Туди пускали не усіх: Як виглядали найулюбленіші ресторани радянської еліти (фото)

У радянських ресторанах для обраних можна було не тільки смачно повечеряти дефіцитними делікатесами, але ще й потанцювати під живу музику і просто провести час серед цікавої публіки.

За часів СРСР ресторани для більшості громадян не були часто відвідуваними місцями – посиденьки в престижних закладах коштували досить дорого, а деякі з них і зовсім відчиняли свої двері тільки обраним клієнтам. Тому частими гостями ресторанів були, здебільшого, забезпечені та статусні люди. Патріоти України пропонують подивитися, як виглядали популярні й престижні ресторани в СРСР.

Найпопулярніші ресторани радянського Києва

Ресторан "Млин", Київ.
Ресторан "Млин", Київ.

Ресторан "Млин" на березі Дніпра міг скласти конкуренцію будь-якому заміському. Він був побудований західними архітекторами в 1967 році. Це було місце виключно для урядової еліти. Наприкінці 80-х – початку 90-х років ресторан працював у форматі громадського харчування. Із тераси відкривався вид на Дніпро. "Фішкою" ресторану було водяне колесо діаметром в 6 м.

Ресторан "Метро", Київ.
Інтер'єр ресторану "Метро" в Києві.

Ще одним елітним рестораном у радянські роки був "Метро". Розташований він, відповідно, над виходом зі станції метро "Хрещатик". Свого часу він був одним із найпопулярніших і дорогих закладів столиці. В інтер'єрі були використані кольорові вітражі та панно. У просторому залі святкували дні народження із живою музикою. Особливо хвалили обслуговування. Популярна страва – фірмова котлета "Метро". Був закритий на початку 90-х.

Ресторан "Прага" був оточений великим озером.
Інтер'єр ресторану "Прага" в 50-х роках.

У повоєнні роки діяльність влади була спрямована на продуктивність виробництва. Для доказу досягнень на початку 50-х років був побудований комплекс ВДНГ (виставка досягнень народного господарства). На його території були розташовані 180 будівель, ландшафтні алеї та ставки. Також було кілька ресторанів. Найбільш відомий – "Прага". Наприкінці 50-х років він став одним із перших у столиці, де почали експериментувати з поєднаннями смаків, вносячи західні тенденції в традиційну кухню. Тут почали подавати страви чеської та німецької кухні.

Ресторан "Столичний" на Хрещатику.
Ресторан "Столичний" на Хрещатику, інтер'єр.

У ресторані "Столичний" відпочивала виключно еліта. У меню – котлети по-київськи, різні види юшки і борщу. Дивували різноманітністю алкоголю. Увечері ресторан перетворювався в сигаретний клуб (їх можна було вибрати в спеціальному окремому меню).

Ресторан "Закарпатська троянда" в Києві, інтер'єр.
Ресторан "Закарпатська троянда" в Києві, інтер'єр.

"Закарпатська троянда" – заклад із винним погребом відразу ж після відкриття став популярним місцем серед населення не тільки України, але і всього Радянського Союзу. Тут зберігали вина, привезені із Закарпатської області. Унікальне місце для того часу. Вино можна було дегустувати, не відходячи від бочки. Вподобане купували у крамниці на першому поверсі. У холодну пору року в закладі готували фірмові глінтвейни. Пізніше сховище перетворили на повноцінний ресторан. З бочок зробили своєрідні кабінки зі столиками. Крім українських страв, пропонували вишукані страви європейської кухні.

Ресторан "Дніпро" У Києві.

У готелі "Дніпро" був розташований однойменний ресторан із великою історією, він був відкритий у 60-х роках. Це був ресторан першого класу, який належав лінії "Інтурист". Інтер'єр закладу прикрашали керамічні тарілки ручної роботи. У ресторані працювали офіціанти і кухарі високого рівня. Співробітників ресторану вивозили до Криму на всесоюзні свята і банкети завдяки їхній високій кваліфікації.

Як виглядали елітні ресторани в різних містах СРСР

Ресторан "Русе" в Ризі.
Ресторан "Пахца" в Тбілісі (Грузія).
Ресторан "Магнолія" в Сочі (РФ).
Ресторан при Центральному Будинку Літераторів був одним із найпопулярніших у Москві.
Один із ресторанів Санкт-Петербурга.

Ресторан "Турист" (місто Могилів, Білорусь).

На руїнах найбільшого у VII ст. міста світу та столиці найбільшої тогочасної імперії вперше виявили барельєф з зображеннями царів та богів Асирії

неділя, 18 травень 2025, 17:20

У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...

"Немає решти" - це не ваша проблема: Як супермаркети порушують права покупців

неділя, 18 травень 2025, 16:59

Українці можуть зіткнутися з тим, що в супермаркетах та магазинах у них можуть відмовитись приймати ті чи інші купюри та монети – під приводом, що нічим давати решту. Однак подібна поведінка працівників закладу є порушенням законодавства, а тому слід з...