З архіву ПУ. У NASA показали, як виглядає "пустеля" посеред України з космосу (фото)

Олешківські піски в Україні потрапили на фото NASA. Супутник Landsat 8 зняв розташований в 30 км від Херсона унікальний піщаний масив з космосу, передають Патріоти України 4 листопада 2019 року.

"На північ від Чорного моря ландшафт південної України рясніє привабливими рельєфами. Багато хто задається питанням: що це? Приблизно в 65 кілометрах на північний захід від барвистих лагун Сиваша, ліси різко переходять у піски. Цей овальний регіон на фото, відомий як Олешківські піски, є найбільшою піщаною ареною в Україні і другою за величиною в Європі (площа масиву перевищує 1620 кв. км - ред.)", - йдеться на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору.

Повідомляється, що фотографії були зроблені 15 червня 2019 року. З космосу ця українська міні-пустеля виглядає, як яйце пісочного кольору.

"Піски складаються із безмежних барханів висотою близько 5 м. Щоб спробувати запобігти "вторгненню" дюн в населені і сільськогосподарські райони, навколо піщаних просторів були посаджені густі зарості сосен. Тим не менш, аналіз знімків Landsat останніх 30 років показав, що пісок "мігрував" в лісові райони, особливо на північно-східних і південно-західних схилах пустелі", - пише сайт.

Додамо, що влітку пісок у пустелі під Херсоном нагрівається до 75 градусів за Цельсієм, тому там можна побачити лише рідкісні рослини.

Російська дружина американської знаменитості зізналась у вбивстві 10-річного сина

вівторок, 26 січень 2021, 21:01

40-річна уродженка Росії Ольга Фрімен, колишня дружина фотографа Діна Фрімена, який працював з такими знаменитостями, як Бредлі Купер, Емілі Ратоковскі, Девід Бекхем і учасниці групи Spice Girls, визнала себе винною у вбивстві їх десятирічного сина-інв...

Відреагувала на критику в українофобстві: Професорка університету Драгоманова оголосила себе представницею російської цивілізації

вівторок, 26 січень 2021, 20:54

Професорка Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко публічно розкритикувала новий закон про мову. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook. Більченко впевнена, що це ті проблеми, про які потрібно гов...