
Вчені виявили декілька нових потенційних джерел нейтрино - елементарних частинок, джерела походження яких вченим досі встановити не вдавалося. Про це йдеться в дослідженні вчених з місії IceCube, яке приводить phys.org, повідомляють Патріоти України 18 лютого 2020 року.
Нейтрино - нейтральні елементарні частинки, на які припадає до половини складу космічних променів. Такі частинки постійно бомбардують Землю - кожну секунду через 2,5 кв. см людини проходить до 100 млрд нейтрино.
Обсерваторія IceCube знаходиться на глибині близько 2 км на Південному полюсі. На цій глибині лід не утворює бульбашок повітря, які спотворюють дані про траєкторію нейтрино. Станція є детектором нейтрино площею близько 1 куб. км, який обладнаний 56 «струнами» і 5,2 тис. оптичних датчиків. Частинки проходять по струнах, а оптичні датчики намагаються зафіксувати слабке синє світіння мюонів - частинок, які формуються в результаті зіткнень нейтронів з атомами льоду і випромінюють слабке синє світіння.
Вчені намагалися знайти джерело нейтрино протягом 10 років - тепер, ймовірно, дослідникам вдалося зробити це. В ході сканування всього неба дослідники виявили дуже яскраві спалахи нейтрино, а потім склали карту цих довільних джерел нейтрино, наклавши дані на карту зоряного неба.
У столичних паркових зонах та рекреаційних локаціях посилили заходи безпеки. Правопорядок тут забезпечують інспектори кавалерійської роти, які патрулюють території верхи поряд з більш модерними велопатрулями. Однак вершник зможе швидко маневрувати в ха...
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), проведена у ранньому підлітковому віці, практично зводить до нуля ризик смерті від раку шийки матки у молодому віці. Про це свідчить масштабне британське дослідження, опубліковане в журналі The Lancet і пр...