З архіву ПУ. Вперше в Україні: Поблизу Трускавця археологи натрапили на "довгий дім" доби неоліту (фото)

Такі споруди неодноразово виявляли на пам’ятках у Польщі, Словаччині, Угорщині, Німеччині. Однак на наших теренах вони є малодосдідженими.

Археологи Рятівної археологічної служби (РАС) завершили польові дослідження поблизу міста Трускавець на Львівщині, де натрапили на поселення культури лінійно-стрічкової кераміки на ділянці будівництва об’їзної дороги. Науковці дослідили дві споруди, характерні для цієї культури. Найбільша споруда мала розміри 23×8 м - "довгий дім" прямокутної форми, збудований у вигляді опорно-стовпової конструкції, повідомляють Патріоти України у жовтні 2020 року з посиланням на Спілку археологів України (САУ).

Такі споруди неодноразово виявляли на пам’ятках у Польщі, Словаччині, Угорщині, Німеччині. Однак на наших теренах вони є малодосдідженими. "Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщеп з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини", - розповів керівник досліджень, співробітник Рятівної археологічної служби та член Львівського осередку САУ Олександр Сілаєв.

Серед найцікавіших знахідок з поселення - кам’яне знаряддя у вигляді "шевського копита", артефакти з кременю та обсидіану, а також окремі уламки та частини ліпних керамічних посудин.

Вивчаємо звички господаря нового року: Як амурський тигр грає в снігу, кумедне відео із найбільшою кішкою світу

середа, 8 грудень 2021, 8:10

Сімейний парк дикої природи Paradise Wildlife Park, що у Великій Британії, опублікував відео з амурським тигром. Тварина влаштувала зимові розваги. Тигр катав кулі, мов для сніговичка, а також їздив по снігу мов на лижах. Вважається одним з найрідкісні...

"Найкращий іноземний фільм": Де зараз дивитися український художній кінофільм "Погані дороги", який претендує на "Оскар"

середа, 8 грудень 2021, 7:50

Фільм "Погані дороги" режисерки Наталки Ворожбит увійшов увійшли до лонг-листа "Оскара" в категорії "Найкращий іноземний фільм". Наразі в лонг-листі 93 картин в цій категорії, а 21 грудня буде оголошено шорт-лист, куди потраплять лише 15 кінокартин, за...