
Загублена у льодах Антарктики військова база виявилась американського походження. Про це пише відомий дослідник післявоєнного періоду з США Нік Кемпбелл. За його твердженням, це об'єкт 1950 року споруди, який пізніше законсервували, а далі вивезли залишки обладнання, зазначають Патріоти України.
Як пише Кемпбелл, база була облаштована під час американської військової експедиції «Високий стрибок». І кілька років підтримувалася в режимі очікування нових сил. Передбачалося розширити цю базу через радянську військову загрозу в 1950-х. Однак вже до 1960-го стало зрозуміло, що СРСР не зможе сконцентрувати значні сили на полярному континенті і тому базу згорнули.
До кінця 50-х військова база знаходилася в напівзгорнутому стані. Її регулярно відвідували американські полярники з дослідницької бази «Амундсен-Скотт», перевіряючи наявність законсервованого устаткування. У холодну ж пору вона стояла покинутою. Однак уже через кілька років базу почало заносити снігом. Її місце розташування змінювалося п'ять разів через сповзання в море шельфового льодовика, на якому вона розташовувалася. База «Літл Америка», котра знаходилась неподалеку, була в кращому стані, але здебільшого слугувала цивільним цілям і на ній перебував цивільний персонал.
У 1950-ті роки Літл-Америка служила американської науковою базою при проведенні дослідницьких програм по Південному полюсу під час Міжнародного геофізичного року (1957). Туди й евакуювали залишки секретної військової бази США.
Андрій Курков живий приклад того, що українська нація це не лише про етнічну ідентифікацію. - Вона світоглядний магніт, що притягує і абсорбує все волелюбне, що народжується у Східній Європі. Український письменник Андрій Курков отримав Спеціальну прем...
Якщо смартфон на Android почав повідомляти про нестачу пам’яті, не поспішайте видаляти фотографії чи важливі документи. У більшості випадків достатньо кількох хвилин, щоб звільнити кілька гігабайтів простору без ризику втрати особистих даних. Як це зро...