З архіву ПУ. Знахідки вражають: Археологи знайшли мережу тунелів під древнім замком у Польщі (фото)

Археологи виявили печеру і мережу незвіданих тунелів під одним з найвідоміших замків Польщі. Про це повідомляє Thefirstnews, передають Патріоти України 5 серпня 2020 року.

Печера була знайдена в стінах замку Ольштин. Нині зруйнований замок, побудований в 14 столітті, підноситься над ландшафтом Краківсько-Ченстоховської височини і оточений легендами та міфами.

Одна з легенд, що стала предметом пильної уваги завдяки відкриттю, - це секретний тунель, що зв'язує замок з монастирем Ясна Гура, який використовувався для евакуації ікони Чорної Мадонни, одного з найбільш шанованих символів країни, під час війни.

Відкриття було зроблено, коли археологи, які досліджують так звану печеру Нижнього замку, виявили велику печеру глибиною до семи метрів з тунелями, що виходять з неї.

"Дослідження показали існування величезної порожнечі. Про гігантські розміри систем і печер під замком в Ольштині можна тільки здогадуватися", - сказав археолог доктор Миколай Урбановський, що відповідає за розкопки.

За словами співробітника палео-зоологічного факультету Вроцлавського університету Адріана Марцісака, результати досліджень є дуже багатообіцяючими і вказують на наявність мережі пустот і ущелин під підлогою вже відомої печери.

Поряд з відкриттям нової печери вчені також розкопали деякі артефакти - в тому числі плитку з середньовіччя із зображенням мисливця з соколом.

Життя після збірної: Експерт назвав команду, яку може очолити Андрій Шевченко

вівторок, 28 вересень 2021, 20:25

44-річний Андрій Шевченко залишився без роботи. 31 липня завершився його контракт з Українською асоціацію футболу(УАФ). Нову угоду із своїм кумом Анрієм Павелком підписати не вдалося. Шевченко говорив про своє бажання спробувати свої сили на клубному р...

Хіти тижня. Зеленська знялася для глянцевого журналу в образі... учительки математики (фото)

вівторок, 28 вересень 2021, 20:00

Перша леді України Олена Зеленська знялася для вересневої обкладинки глянцевого журналу Elle. Дружина глави держави продемонструвала стильний образ і сфотографувалася зі школярами, повідомляють Патріоти України. Відповідні фото з'явилися в фан-акаунті ...