Науковці національного парку «Пирятинський», що на Полтавщині, ведуть цілодобове відеоспостереження за гніздом лелек. Про це повідомив ОВА Олексій Бруслик у Facebook.
«Чорногуз Грицько кілька років тому оселився поблизу парку. Восени, під час буревію, його гніздо не витримало. Лелеці виготовили штучну платформу і торік встановити камеру для спостереження над гніздом. Цієї весни онлайн-трансляцію відновили, тільки-но лелека повернувся з теплих країв», – пише Бруслик.
Зібраний відеоматеріал використовують науковці та студенти кафедри екології та зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка для вивчення гніздової поведінки лелек. Але спостерігати за тим, як пара птахів (Грицько та Одарка) доглядає за п’ятьма своїми пташенятами, наживо може кожен.
На Полтавщині неповнолітнього визнано винним у підпалі автомобіля, який він здійснив за грошову винагороду після «замовлення», отриманого через Telegram. Інцидент стався наприкінці 2025 року в селі Божківське. За даними слідства, з підлітком у месендже...
Синоптики попереджають про зміну погодних умов в Україні: після періоду помірної літньої температури країну очікує помітне потепління, яке прийде вже наприкінці тижня, передають Патріоти України. За даними Українського гідрометеорологічного центру, най...