З України почали забороняти виїзд 16-17-річних юнаків: Юристи розповіли, що відбувається

З України не випускають 17-річних

В Україні під час воєнного стану призовний вік становить від 18 до 60 років. Проте немало батьків прагнуть відправити своїх 17-річних синів за кордон, щоб уберегти їх від мобілізації. Однак не всім 17-річним хлопцям дозволяють виїзд за кордон.

Чому їх можуть не випустити за межі держави, роз'яснили в юридичному Telegram-каналі "Вертикаль".

Відповідно до закону, 17-річні хлопці мають право на безперешкодний виїзд за кордон. Адже призовний вік в Україні настає з 18 років. Однак нерідко так трапляється, що юнаків зупиняють на кордоні і не дають їм виїхати.

Так може статись через нову урядову постанову. Цією постановою в Україні знизили вік, в якому юнаки мають ставати на військовий облік. Тепер вони мають це робити після 16 років, у неповні 17. Причому вони мають стати на облік не в той рік, коли їм виповнилося 16, а у той, коли їм має бути 17. Але - до 17 років.

"В Україні ввели нову постанову - зменшили вік, коли треба ставати на військовий облік. Тепер хлопці мають ставати на нього з 16 років. І відповідно, не тільки стати на облік, а й отримати приписне", - пояснюють юристи.

Наприклад, якщо хлопцеві виповниться 17 років 15 червня 2023, то він має стати на військовий облік у проміжку між 1 січня та 15 червня 2023. Якщо ж він цього вчасно не зробив, і в 17 років у нього ще немає приписного свідоцтва, то його можуть не випустити за кордон. Що і відбувається при перетині кордону.

Та якщо в 17-річного юнака є приписне свідоцтво, і він вже стоїть на військовому обліку, то не дозволити йому виїзд за кордон не мають права.

Чи оплатять працівникові лікарняний, якщо на підприємстві введено неповний робочий тиждень: У ПФУ дали відповідь

понеділок, 2 жовтень 2023, 18:30

Оплата листків непрацездатності (лікарняних), які мають право видавати як лікарі у закладах, так і медики-ФОПи, оплачується навіть тоді, якщо на підприємстві запроваджено неповний робочий тиждень, передають Патріоти України. «Робота на умовах неповног...

"Російський солдат отримує плювки в обличчя": Соловйов влаштував істерику через "зраду" вірмен (відео)

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:56

Кремлівський пропагандист Володимир Соловйов влаштував на публіку істерику, через "зраду" вірмен. Він заявив, що "російський солдат" їх нібито захищає, а натомість отримує "плювки в обличчя". Про це він сказав під час свого шоу. Відповідне відео з’явил...