У Чорнобильській зоні відчуження з початку повномасштабного вторгнення рф оселилися 125 тисяч людей. Державі це обходиться у 15 млрд доларів на рік. Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповіла заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак. передають Патріоти України.
За її словами, люди заселяються у Чорнобильській зоні, щоб отримувати виплати від держави, а саме за проживання в зоні радіаційного забруднення.
Марчак розповіла, що на момент аварії та 7 років після неї людина за проживання в зоні відчуження мала право отримувати доплату до пенсії. А втім, у 2008 році цю норму скасували, оскільки на це виділяли понад 50 трлн гривень на місяць.
«На сьогодні через судові рішення кількість людей з такими доплатами збільшилася майже до 135 400. Додаткові виплати від держави становлять уже близько 1,5 млрд грн на місяць, або приблизно 15 млрд грн на рік. І прогресія геометрична», — розповіла посадовиця.
Марчак також зазначила, що для розв'язання цієї проблеми у проєкті бюджету на 2025 рік додали норму, яка передбачає такі доплати лише тим, хто проживав у зоні Чорнобильської АЕС у період з 1986 до 1993 року.
Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...
В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...