Патріотам України стало відомо, що продукти, які містять у назві приставку "еко", не мають ніякого відношення до органічної продукції. Як пояснює виконавчий директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов, покупці найчастіше переплачують за гарний колір або назву.
"Все, що ми думаємо, що "еко" – натуральне, домашнє, фермерське – це до органіки взагалі жодного стосунку не має. Це маркетинговий хід – просто покупець переплачує за гарний зелений колір чи за красиву назву, на жаль", – цитує експерта "Україна 24".
Також Несміянова запитали, як можна контролювати органічні продукти. За словами спеціаліста, на органічних продуктах просто так позначку не поставиш.
"...вони вимогливі, і ця система працює. Питання, як держава збирається боротися з підробленими органічними товарами – це інша історія. А те, що вони вигадали якихось інспекторів, 22 одиниці – що вони робитимуть? Що вони будуть перевіряти? 22 людини на всю Україну? Це смішно насправді", – каже експерт.
Несміянов каже, що перевірити продукт можна, попросивши сертифікат.
"Хочете купити органіку – підходьте і кажіть: дайте мені органічний товар. Вони дають, а ви кажете – добре, а тепер дайте сертифікат. Якщо сертифікат не дадуть, це не органіка", – підсумував український фахівець.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...