На засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу містян та військовослужбовців-авіаторів, які давно просили столичну владу вшанувати Героя і назвали вулицю на честь "Привида Києва", першого в сонмі колективного героя. Про це повідомило Повітряне командування Центр.
"Ім’я легендарного українського льотчика 831 бригади тактичної авіації, Героя України, оборонця столиці і одного із "Привидів Києва", полковника Олександра Оксанченка уславлено у назві столичної вулиці у Шевченківському районі (на Нивках). Таким чином на засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу містян та військовослужбовців-авіаторів, які давно просили столичну владу вшанувати Героя. Вони перейменували одну зі зросійщених вулиць Огарьова на Оксанченка", - йдеться в повідомленні.
У командуванні нагадали, що полковника Героя України (посмертно) Олександра Оксанченка знає увесь світ як льотчика 1 класу, інструктора та учасника багатьох міжнародних авіашоу.
"З початком повномасштабної війни з Росією він одним з перших піднявся в небо на захист України. Як найбільш досвідчений повітряний ас долучився до оборони Києва у перші дні, але в одному із важких повітряних боїв героїчно загинув. Мужність, героїзм та жертовність полковника Олександра Оксанченка дали початок легенді про "Привида Києва", - зазначає пресслужба Повітряного командування Центр.
Останній виліт аса відбувся 25 лютого 2022 року. До того часу полковник Олександр Оксанченко встиг дослужити до граничного віку перебування на військовій службі — він звільнився у запас у 50 років у 2018 році. З нальотом понад 2000 годин за плечима, участю в АТО, де буремного 2014 року встиг виконати десятки бойових вильотів, зі світовою славою повітряного аса та орденом Данила Галицького і медаллю «За військову службу Україні» на парадному кітелі. Також на той час Олександр Якович вже став людиною року в Миргороді, отримавши звання почесного громадянина міста, певний час працював депутатом Миргородської міської ради. Та кривавий світанок 24 лютого 2022 року повернув його до кабіни винищувача. І вже наступного дня, відволікаючи на себе ворожу авіацію, він героїчно загинув у повітряному бою в небі над Києвом.
9 травня Рокитнівський районний суд Рівненської області засудив до 8 років позбавлення волі прикордонника, який розстріляв свого товариша з автомата. Про це стало відомо з вироку суду, інформують Патріоти України. Як це сталося, на суді розказав сам об...
В часи Першої та Другої світових воєн, як і в нестабільні міжвоєнний та післявоєнні періоди, Латинська Америка, перед усім тоді процвітаючі Аргентина і Бразилія, видавалась змученим економічними негараздами та політичними тривогами європейцям "Землею ...