За міліметр від смерті: У Львові вдалося врятувати захисника, у серці якого застряг уламок боєприпасу

У Львові лікарі дістали з серця військового півторасантиметровий уламок ворожого боєприпасу, передають Патріоти України.

Як повідомляють у Національному реабілітаційному центрі "Незламні", пацієнтом кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона та Інституту Амосова став 42-річний Роман Кліза з Волині.

До повномасштабного вторгнення росіян чоловік працював водієм за кордоном. Після початку великої війни він приєднався до ЗСУ, був аеророзвідником. У грудні минулого року боєць зазнав важкого поранення.

У війську Роман був аеророзвідником.
Врятувала чоловіка команда кардіохірургів Лікарні Святого Пантелеймона та Інституту Амосова.
ФОТО: НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР "НЕЗЛАМНІ"

"Ми вийшли на позиції і тільки підійшли до бліндажа, як до нас прилетів дрон. Далі нічого не памʼятаю", – згадує Роман.

Того дня один з його побратимів загинув, а самого військового доправили до шпиталю. Він пробув у комі дев’ять днів. Отямився він уже в лікарні Дніпра.

"Тамтешні медики зробили все можливе, аби врятувати чоловіка. Внаслідок важкої мінно-вибухової травми йому пошкодило ділянку у правій частині мозку.

Та більш критичним було те, що один з уламків снаряду застряг у грудній клітині чоловіка просто за міліметр від трахеї та дуги аорти – частини головної артерії кровоносної системи. Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити аорту та захисник помер би за лічені секунди", – розповідають лікарі.

Будь-якої миті частинка металу могла пошкодити аорту захисника
Кардіохірурги вийняли уламок, не пошкодивши життєво важливі структури.
ФОТО: "НЕЗЛАМНІ"

Після того, як стан захисника стабілізували, його транспортували до Львова, де медики провели обстеження та склали план операції.

"Під час втручання ми розкрили грудну клітку, мобілізували аорту і дугу та безпечно вийняли уламок, який застряг в стінці аорти, не пошкодивши при цьому життєво важливі структури. Операція тривала дві години. Тепер життю пацієнта нічого не загрожує", – розповідає керівник Центру серця та судин Лікарні Святого Пантелеймона Роман Домашич.

Після тижня занять з фізичним терапевтом чоловік зумів зробити свої перші кроки.

Нині захисник проходить реабілітацію.
ФОТО: "НЕЗЛАМНІ"

Нині військовий проходить реабілітацію – через пошкодження мозку у нього була паралізована ліва рука, порушена ходьба та координація.

Заняття з фізичним терапевтом дали результат – уже за тиждень зумів зробити свої перші кроки.

"Найбільше мотивує те, що я бачу результат. З кожним днем я роблю на кілька кроків більше, це дає надію", – ділиться пацієнт.

З кожним днем чоловік робить на кілька кроків більше.

У грудні минулого року боєць зазнав важкого поранення.
ФОТО: "НЕЗЛАМНІ"

Надалі Романа чекає ще – нейрохірургічна операція для відновлення дефекту черепа. Зараз для нього виготовляють індивідуальні титанові 3D пластини.

Його звуть Ромео... Бик з США потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найбільший серед своїх сородичів

субота, 25 травень 2024, 2:35

6-річний бик на ім'я Ромео з Орегону став найвищим биком у світі, визначила Книга рекордів Гіннеса. . Його зріст становить 1 метр 94 сантиметри. Ромео належить до голштинської породи. Її представники мають великі розміри, але більшість з них не отриму...

Це вже не "мангали" та "сараї" як в російських танках: Рінат Ахметов розпочав виробництво екранів, що захищають українські Т-64, Т-72 і Abrams від FPV

субота, 25 травень 2024, 1:45

Конструкція вагою до 430 кг прикриває основні зони потенційного враження безпілотником-камікадзе. Ці сталеві екрани почали вже постачатися ЗСУ, до речі - безплатно. Мілітарна ініціатива "Сталевий Фронт" бізнесмена Ріната Ахметова повідомила про серійне...