За партами доведеться сидіти довше: У МОН назвали причини переходу України на 12-річну систему освіти

Заступник міністра освіти та науки Дмитро Завгородній розповів про вагомі причини переходу на 12-річну систему освіти. По-перше, Україна в такий спосіб дотримуватиметься загальносвітових стандартів навчання. Крім того, збільшення кількості років у школі допоможе розвантажити систему, і діти не будуть так багато вчитися, передають Патріоти України.

Також, за словами посадовця, програму у старшій школі адаптують під інтереси та вибір учнів, що зробить її більш цікавою. Для дітей створять освітній простір, в якому їм буде хотітися триматися. Зокрема, він передбачатиме математичне спрямування, природничі науки, інформатику чи іноземні мови. Водночас підлітки зможуть заглиблюватися в інші теми перед вступом до закладів вищої освіти або почати професійне навчання. Про це Завгородній розповів в інтервʼю Телеграфу."Наша мета передусім, щоб у дитини було більше суб'єктності. Був вибір. Спочатку – вибір профілю навчання, потім вибір частини предметів всередині свого профілю. Потім – можна обрати ще частину предметів, які не пов'язані з основною програмою навчання, щоб спробувати щось інше", – сказав Завгородній.

Він пояснив, що для того, аби в учнів був широкий вибір, потрібно створити старшу школу з великою кількістю дітей. Натомість, якщо у одному класі вчитиметься по 10 учнів, це буде зробити неможливо. Попри те, що вони можуть розділитися на групи по декілька осіб, але вони будуть занадто малими. А кожний напрямок потрібно буде забезпечувати вчителями та матеріально-технічною базою.

За словами посадовця, в Україні буде створено велику старшу школу, де на паралелі буде вчитися багато дітей одного віку, аналогічно як в Америці або Великій Британії. З такої кількості учнів можна буде обʼєднати групи за напрямами, які цікавлять підлітків.

"Скажу відверто": Мирон Маркевич назвав причину, чому пішов з "Карпат"

неділя, 21 липень 2024, 22:30

Мирон Маркевич прокоментував своє рішення піти у відставку з посади головного тренера львівських "Карпат", передають Патріоти України. 73-річний український фахівець розповів, що у нього та керівництва "зелено-білих" було різне бачення амбіцій команди ...

Пощастить не всім: Синоптикиня розповіла, коли і які області України відчують помітне похолодання

неділя, 21 липень 2024, 22:00

Найближчими днями в Україні триматиметься комфортна літня погода, без екстремальних температур та грозових дощів. Відчутне короткочасне похолодання прийде у північні області у четвер, 25 липня, передають Патріоти України. Таким прогнозом поділилася у T...