За вбитого росіянами: Італійці хочуть отримати від України мільйони євро компенсації за загибель репортера на Донбасі

Захисниця родини Роккеллі, різко засудила Україну за нібито бездіяльність у розслідуванні обставин і причин смерті італійського фотографа.

Віталій Марків. Фото: Фейсбук.

14 червня в трибуналі міста Павія (Італія) відбулося одне з останніх судових засідань у справі нацгвардійця Віталія Марківа, який звинувачується у причетності до загибелі італійського фоторепортера на Донбасі п’ять років тому, повідомляють Патріоти України.

Перед судом присяжних з підсумковим словом виступили адвокати цивільних позивачів – сім’ї загиблого фотографа Андреа Роккеллі і журналістських організацій, які заявили про підтримку версії обвинувачення. Згідно їй, підсудний Марків 24 травня 2014 року, виконуючи бойове завдання, надавав інформацію ЗСУ про місце перебування іноземних журналістів у фабрики Zeus Ceramica на окупованій тоді бойовиками території біля Слов’янська Донецької області.

Відповідно, представники цивільних позивачів погодилися з тезою звинувачення, за яким Андреа Роккеллі і його напарник росіянин Андрій Миронов загинули в результаті пострілів з боку гори Карачун, місця дислокації українських військ, а не від проросійських бойовиків, які також стріляли з важкої зброї.

Адвокат Алессандра Баллерині, захисниця родини Роккеллі, різко засудила Україну за бездіяльність у розслідуванні обставин і причин смерті італійського фотографа. За її словами, ображена гідність батьків загиблого, які втратили довіру до української влади. Адвокат вимагає від суду присяжних призначити сплату компенсації родині Роккелли на суму 1 млн євро – по 500 тис. євро для матері і батька загиблого. Для цивільної дружини загиблого Баллерині просить 800 тис. євро. Окреме грошове відшкодування запропоновано іншим адвокатом для сестри фотографа.

Захисник від асоціації фотографів-фрилансерів Cesura Lab зі свого боку попросив 15 тис. євро компенсації від цивільного відповідача (держави Україна). Ці кошти, за його словами, будуть спрямовані на організацію професійних курсів для журналістів в Італії. Адвокат і політик Джуліано Пизапия, який представляє Союз італійської преси FNSI і обласну Асоціацію журналістів Ломбардії, не озвучив грошової суми відшкодування, передавши судді письмовий варіант вимог свого боку. Він зазначив, що гроші будуть використані для захисту італійських журналістів. Попереду останні три засідання суду, який триває з липня минулого року.

У Києві молодий чоловік загинув страшною смертю (фото 12+)

понеділок, 27 січень 2020, 0:32

Передсмертної записки при загиблому не знайшли. У Києві на вулиці Анни Ахматової під вікнами 16-поверхівки знайшли труп чоловіка. Очевидець розповів що бачив як з вікна висотки падала людина. Від отриманих травм чоловік помер на місці події, повідомляю...

Звикаймо до тисячогривневих "сюрпризів": В Україні почали штрафувати за шкільні прогули

понеділок, 27 січень 2020, 0:05

Штраф у розмірі 1700 гривень був призначений жінці за те, що її дочка пропустила в школі більше ніж третину шкільних занять не маючи на те поважної причини. . 16-річна Ірина на початку навчального року перейшла в нову школу. Вчителі бачили школярку ос...