Заборона російської мови: Президент "Києво-Могилянської академії" розповів, як діятимуть нові правила

Президент "Києво-Могилянської академії" Сергій Квіт пояснив, які діятимуть нові правила щодо заборони російської мови. Про це він сказав у коментарі для ВВС News Україна, передають Патріоти України.

За його словами, жодних покарань за вживання російської не буде і ніхто не буде спеціально відстежувати мову спілкування людей між собою. "Це питання не покарання, а культурних змін. Сенс не в покаранні, а в тому, щоб змінювати нашу внутрішню корпоративну культуру. Ніхто не буде підслуховувати студентів, але внутрішня громадська думка буде такою, що це буде сприяти тому, щоб Могилянка повністю була україномовним університетом", - зазначив Квіт.

Окрім цього, за його прогнозами, таке рішення вплине на ситуацію з російською в університеті. "Ми будемо звертати увагу на мовне питання, будемо робити соціальну рекламу. Академічна конференція проголосувала одностайно, бо вважали це проблемою. Ми вважаємо, що в нашому університеті має звучати українська мова", - сказав президент НаУКМА. А також англійська, як друга робоча.

Він зокрема вважає, що в умовах війни це питання дійсно важливе. "Таке рішення переважить громадську думку в середині колективу і люди будуть на це зважати", - додав він.

При цьому в університеті відділили норму про заборону російської від освітнього процесу та наукових досліджень. Тобто, якщо є потреба у використанні унікальних російськомовних наукових джерел у роботах, їх можна використовувати.

"Ми бачимо, що є проблеми у вищій освіті України, коли викладачі читають курси по 25 років, використовуючи ті ж самі радянські джерела. Це неприйнятно. Якщо вони дійсно унікальні, то можна використовувати, якщо немає аналогів українською чи англійською", - зазначив Сергій Квіт.

Також він наголосив, що використання російськомовних джерел абсолютно прийнятно для вивчення сучасних процесів у Росії та її політики.

У статті 10 Конституції записано, що в Україні "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України".

Тому, за словами Квіта, за використання у спілкуванні російської студентів не каратимуть. На питання, чи готовий університет до судових позовів щодо мови й нових правил, Квіт відповів просто: "До всього готові".

Як зміняться ціни на квартири в Україні і де буде найбільший попит: Експертка дала відповідь

понеділок, 2 жовтень 2023, 14:22

В Україні ціни на нерухомість у 2024 році, ймовірно, падатимуть не будуть, більше того, вони будуть лише зростати. Але швидкість відновлення ринку нерухомості напряму залежатиме від ситуації на фронті. Про це розповіла юристка у сфері містобудування та...

Забули зачинити вікно: У Чехії номер із туристами заполонили кажани (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 13:50

Пара туристів, яка приїхала в Чехію та зупинилася в тризірковому готелі Art Nouveau Sloven у місті Пльзень, дуже сильно пошкодувала, що залишила на ніч відчиненим вікно в номері 212. Вони також відчинили двері, які ведуть у коридор, через виснажливу сп...