Забрати можуть навіть квартиру: На кого можуть подати до суду за комунальні борги

Судитися за комунальні борги в Україні заборонено лише в районах, де тривають воєнні дії або де не минуло трьох місяців з моменту їхнього припинення. Також - на окупованій території. У будь-яких інших випадках комунальне підприємство має повне право через суд повертати свої гроші. При цьому можуть забрати навіть квартиру, передають Патріоти України.

"В абсолютній більшості випадків суд стає на бік комунальників. Далі за процедурою, вже маючи рішення та виконавчий лист, можна звернутися до виконавчої служби", – йдеться в матеріалі.

Виконавець, зазначається, може знайти банківські рахунки боржника і арештувати їх. Також можна законно вилучити з квартири боржника його майно: речі, посуд тощо.

"Далі все це майно продається на відкритих торгах. А виручені кошти підуть на погашення боргу. За законом у боржника можуть забрати навіть квартиру. Однак такі випадки – велика рідкість", – зазначається в матеріалі.

При цьому наголошується: попри те, що строк позовної давності становить три роки (тобто через суд можуть забрати лише той борг, який був накопичений за останні три роки), "вся сума заборгованості, накопичена за весь час, залишиться за боржником доти, доки він не заплатить".

"І якщо через суд стягнути гроші не зможуть, то нагадувати про заборгованість, вимагати сплатити борг можуть. Окрім того, якщо ви захочете продати квартиру, заборгованість доведеться сплатити", – пояснюється в матеріалі.

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...