Загадки прадавніх цивілізацій: Археологи виявили у Перській затоці стародавнє "перлове місто", котре процвітало в регіоні ще до появи Ісламу

На острові Синія в еміраті Умм-ель-Кайвайн археологи з Об'єднаних Арабських Еміратів, Італії та США виявили одне з найдавніших міст, де видобували перли у Перській затоці. Хоча в історичних текстах згадуються старіші міста з видобутку перлів, археологи зазначають, що вперше фізично знайшли одне з міст цієї давньої доби у країнах Перської затоки.

"Це найстаріший приклад такого роду перлинного міста Халіджі (у перекладі з арабської - "затока" - ред.), - говорить Тімоті Пауер, археолог, співробітник Університету Об'єднаних Арабських Еміратів.

Як пише Daily Sabah, за словами вченого знайдене стародавнє поселення - "духовний предок" таких міст, як Дубай.

Раніше археологи вже виявили на острові стародавній християнський монастир, вік якого налічує 1400 років. Місто знаходиться на південь від цього монастиря та займає площу близько 12 га.

Як вважають науковці, у "перловому місті", ймовірно, колись жили тисячі людей та були сотні будинків. За словами Пауера, археологи знайшли залишки безліч споруд, зроблених із каменю та вапняного розчину. Планування було різним – від тісних кварталів до більш просторих будинків із внутрішніми дворами.

У деяких будинках археологи виявили незакріплені перлини та вантажі для пірнання, які ловці перлів використовували, щоб швидше спуститися на дно.

Артефакти, виявлені під час розкопок, датуються доісламською історією регіону наприкінці VI століття. Як зазначають вчені, знайдене ними місто виникло до появи ісламу на Аравійському півострові, тому в ньому, ймовірно, жили християни.


Стріляють і кидають гранати в людей: Окупанти не дають українцям евакуюватись з підтоплених районів лівобережжя Херсонщини (відео)

середа, 7 червень 2023, 14:44

Окупанти на Херсонщині не дають людям евакуйовуватися з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС районів. Так, в окупованих Олешках через підтоплення люди вимушені були провести ніч на дахах своїх будинках, адже їх ніхто не вивозив, передають Патрі...

Рішення прийнято: Сергій Ребров офіційно очолив національну збірну України з футболу

середа, 7 червень 2023, 14:30

49-річний вітчизняний фахівець Сергій Ребров став новим головним тренером національної збірної України з футболу. Презентація наставника триває нині у київському Будинку футболу, передають Патріоти України. Більшість ігрової кар'єри Сергій Ребров про...