У день початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року, президент Володимир Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в країні. Того ж дня почалася загальна мобілізація, передають Патріоти України.
Згідно з указом президента, мобілізація в Україні була запроваджена на 90 днів і після закінчення терміну неодноразово продовжувалася на ще три місяці.
З початку повномасштабного вторгнення РФ мобілізацію в Україні продовжували кілька разів:
Наступне продовження мобілізації очікується в листопаді і триватиме орієнтовно до середини лютого 2024 року за умови, що в країні збережеться воєнний стан.
Загальна мобілізація — це комплекс оперативних заходів для поповнення складу Збройних сил України, який задіюється на всій території країни одночасно.
Мобілізаційні заходи проводяться протягом 90 днів з моменту набуття чинності указу президента. У період мобілізації до лав ЗСУ призивають усіх військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років, визнаних придатними або обмежено придатними для несення військової служби.
Мобілізацію проводять співробітники місцевих ТЦК і СП, а за необхідності — командири військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних сил України. Поки триває мобілізація, воєнкоми вручатимуть повістки військовозобов'язаним громадянам, які підлягають призову під час війни і не мають броні або відстрочки.
Уряд вніс зміни до Правил дорожнього руху. Тепер водії мотоциклів і мопедів можуть рухатися смугою для громадського транспорту. Про це у вівторок, 1 квітня, пише перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, передають...
З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...