У день початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 24 лютого 2022 року, президент Володимир Зеленський підписав указ про введення воєнного стану в країні. Того ж дня почалася загальна мобілізація, передають Патріоти України.
Згідно з указом президента, мобілізація в Україні була запроваджена на 90 днів і після закінчення терміну неодноразово продовжувалася на ще три місяці.
З початку повномасштабного вторгнення РФ мобілізацію в Україні продовжували кілька разів:
Наступне продовження мобілізації очікується в листопаді і триватиме орієнтовно до середини лютого 2024 року за умови, що в країні збережеться воєнний стан.
Загальна мобілізація — це комплекс оперативних заходів для поповнення складу Збройних сил України, який задіюється на всій території країни одночасно.
Мобілізаційні заходи проводяться протягом 90 днів з моменту набуття чинності указу президента. У період мобілізації до лав ЗСУ призивають усіх військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років, визнаних придатними або обмежено придатними для несення військової служби.
Мобілізацію проводять співробітники місцевих ТЦК і СП, а за необхідності — командири військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних сил України. Поки триває мобілізація, воєнкоми вручатимуть повістки військовозобов'язаним громадянам, які підлягають призову під час війни і не мають броні або відстрочки.
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...