Законодавство України передбачає мобілізацію тих, хто не проходив строкової служби в армії. Водночас такі особи обов'язково мають пройти підготовку (від 7 до 20 днів), перш ніж вирушати до військової частини. Про це повідомила юристка Тетяна Козян на сайті однієї з українських адвокатських компаній, передають Патріоти України.
Експертка пояснила: усі чоловіки з 18 до 60 років підлягають мобілізації, за винятком ситуацій, які прямо передбачені законодавством. Особи, які не служили в армії, до цих винятків не належать.
"Такі особи складають так званий громадський резерв – людей, які можна залучити до комплектування ЗСУ, а також інших військових формувань, оскільки вони не мають обмежень по віку та стану здоров’я", – сказано у статті.
Провоззахисниця наголосила: громадян, які раніше не проходили військову службу, мають обов'язково направити до навчальних центрів. "Тільки після цього має відбуватися відправлення до військових частин", – написала Козян.
Військовий стан в Україні наклав свої обмеження на терміни підготовки, передбачені у навчальних центрах для сержантського та рядового складу. Підготовка може тривати від 7 до 20 днів, на термін впливає конкретна спеціальність.
Також у чинних законодавчих нормах закріплено, що підготовка має відбуватися без зниження якості навчання. Тому направляти мобілізованого без досвіду служби та без попереднього навчання на фронт категорично заборонено.
За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...