Законодавство України передбачає мобілізацію тих, хто не проходив строкової служби в армії. Водночас такі особи обов'язково мають пройти підготовку (від 7 до 20 днів), перш ніж вирушати до військової частини. Про це повідомила юристка Тетяна Козян на сайті однієї з українських адвокатських компаній, передають Патріоти України.
Експертка пояснила: усі чоловіки з 18 до 60 років підлягають мобілізації, за винятком ситуацій, які прямо передбачені законодавством. Особи, які не служили в армії, до цих винятків не належать.
"Такі особи складають так званий громадський резерв – людей, які можна залучити до комплектування ЗСУ, а також інших військових формувань, оскільки вони не мають обмежень по віку та стану здоров’я", – сказано у статті.
Провоззахисниця наголосила: громадян, які раніше не проходили військову службу, мають обов'язково направити до навчальних центрів. "Тільки після цього має відбуватися відправлення до військових частин", – написала Козян.
Військовий стан в Україні наклав свої обмеження на терміни підготовки, передбачені у навчальних центрах для сержантського та рядового складу. Підготовка може тривати від 7 до 20 днів, на термін впливає конкретна спеціальність.
Також у чинних законодавчих нормах закріплено, що підготовка має відбуватися без зниження якості навчання. Тому направляти мобілізованого без досвіду служби та без попереднього навчання на фронт категорично заборонено.
На британському аукціоні продали рідкісну монету, вартість якої сягнула 4,7 тисячі фунтів стерлінгів (близько 251 тис. грн). Артефакт датується періодом значних політичних потрясінь у Римській імперії. Детальніше про цю знахідку пише BBC News, передают...
У Звенигороді чоловік зливав у Telegram-канал місця, де військовослужбовці ТЦК роздавати повістки. За це суд його покарав. Про це йдеться у вироку суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень, повідомляє сайт "ПРО ВСЕ", передають Па...