Загальна мобілізація: В Україні ЖЕКам дозволили видавати повістки військовозобов'язаним

Дію воєнного стану в Україні продовжили до 19 лютого. Як мінімум до цієї дати проводитиметься мобілізація чоловіків віком 18-60 років. Багато з них отримають повістки та поповнять лави ЗСУ. Стало відомо, що ЖЕКам дозволили видавати їх військовозобов'язаним, передають Патріоти України.

Голова адвокатського об'єднання "Кравець і партнери" Ростислав Кравець повідомив, що видавати повістки у військкомати можуть на робочих місцях, у магазинах, на зупинках та інших місцях. Справа в тому, що знайти конкретну людину і вручити їй повістку буває складно, тому військкомати іноді передають документи до сільрад, компаній та ЖЕКів, які потім вручають їх військовозобов'язаним.

"Їх можуть роздавати навіть працівники ЖЕКу, і це законно", - цитує юриста "Pro Гроші".

За словами Кравця, у такому разі у представника ЖЕКу має бути відповідна відомість. Українець, який отримує повістку, підписує документ, у якому мають бути зазначені дата та час. Це стане підтвердженням отримання документа.

Якщо громадянин відмовляється від повістки, це потрібно офіційно завірити. На місці складається акт зі свідками, в якому вказано, що чоловікові намагалися вручити повістку, але він не захотів її брати. За відмову без вагомих причин передбачено адміністративну відповідальність – до 3500 грн штрафу.

Якщо військовозобов'язаного викликають у військову частину, а він відмовляється від проходження служби, може отримати кримінальне покарання – до 5 років позбавлення волі.

"Однак, аналізуючи судову практику, я ще не бачив, щоб когось позбавляли волі за такі вчинки", - зазначив есперт.

Нагадаємо, що військовому обліку підлягають призовники, військовозобов'язані та резервісти.

Бабуся захотіла права: Під час іспиту з водіння переплутала педалі і перевернула машину на бік. Епічне відео підірвало мережу

неділя, 11 червень 2023, 3:25

В Аргентині 63-річна жінка переплутала педалі газу та гальма і потрапила в ДТП під час свого першого іспиту з водіння. Про це пише Daily Express. Літня жінка вирішила вперше отримати посвідчення водія. Вона приїхала на практичний екзамен на своєму авто...

Прискіпливо дивимось на взуття та русизми: Мовознавець розповів, якими термінами краще замінити розмовні "полусапожки", "тапочки", "шльопанці"

неділя, 11 червень 2023, 2:35

Вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно називати різні види взуття. "Почнемо із туфлів. Туфлі – це різновид взуття, що закриває ногу до щиколотки. Їх носять як чоловіки, так і жінки. А...