Загороджувальні загони та розстріли за непокору: Мобілізований із "ДНР" розповів правду про "порядки" в армії окупантів

В ОРДЛО Росія масово "мобілізує" місцевих жителів і без підготовки та з одними автоматами кидає на штурм позицій ЗСУ, зокрема у Маріуполі. "Мобілізовані" практично не мають шансів вижити, а "рятівники" ставляться до них, як до худоби, передають Патріоти України.

Тих, хто наважується відмовлятися йти гарматним м'ясом попереду окупантів, росіяни розстрілюють. Про це з посиланням на розповідь знайомого, який живе в окупації на Донеччині, пише ізраїльський політолог Авраам Шмулевич.

Один із "мобілізованих" жителів Донецька, 47-річний власник невеликого готельного бізнесу, інженер-будівельник за освітою, розповів, що його затримали та силоміць відвезли до "військкомату" для "мобілізації" прямо з магазину, куди він 28 лютого вийшов за продуктами.

Разом із групою таких же нещасних віком від 18 до 55 років його загнали до "Будинку культури", переодягли у військову форму та відправили до окупованого Криму. Вже на півострові у майбутнього "гарматного м'яса" відібрали мобільні телефони та видали автомати.

У Криму, розповідає мешканець ОРДО, він із "товаришами по нещастю" пробув тиждень. Годували їх погано – "щоб не здохли". А потім відправили "додому" – прямо під Авдіївку на Донеччині, на "Промзону", де ще до широкомасштабного вторгнення РФ практично ніколи не було тихо, а після приходу "визволителів" узагалі безперервно точаться страшні бої.

З 80 людей, каже чоловік, живими тоді залишилося близько 20. Решта – вбиті або поранені. Далі тих, хто вижив, кинули на штурм Маріуполя. "На початку квітня кинули штурмувати Азовсталь у Маріуполі. Каже, у дитинстві фільм дивився, як гітлерівці полонених на мінне поле з колодою відправляли? Так і нас – під арту та кулі. Позаду росіяни як загороджувальний загін. Б'ють мінометами по ЗСУ, а прилітає нам... Знову багато побило наших, мобілізованих", – переказує розповідь очевидця Шмулевич.

Паралельно РФ продовжувала масову примусову мобілізацію до ОРДЛО. І коли до місцевих пригнали нових "мобілізованих" – останні влаштували бунт.

"Відмовилися виконувати накази, то їх вивели з позицій, осіб 20-30. Багато з вашого району, і кілька днів спілкувалися з ними по мобільному. Говорили, що сидять під Виноградним (село у передмісті Маріуполя).

Їх два дні не годували, потім кілька днів не було зв'язку, а потім вони всі "загинули". Їх тупо розстріляли, не знаю "свої" чи РФівські. "Списали", – розповідає очевидець із ОРДО.

Він також каже, що за "мобілізованими" місцевими у бою скрізь йдуть російські загороджувальні загони. Російські окупанти розстрілюють їх за найменшої непокори. І продовжують гнати у бій людей з окупованої території без зброї, захисту та найменшої підготовки. "Під рушницю" ставлять і студентів, і пенсіонерів. Знято також усі обіцяні "броні" з працівників заводів і комунальних підприємств, що ще залишилися на території ОРДЛО.

"Вся ця "ДНР" – великий концтабір. Нацистський, де РФ відправляє батьків вбивати дітей, брата – братів, матерів, сестер. У страшному сні не наснилося би таке, ХХІ століття. 300-метрові рови в Мангуші, де покотом – мирне населення Маріуполя. Як так, усе повторюється, як нацисти в Освенцимі та Бухенвальді, у Майданеку... Я не знаю, як таке стало можливим. Вибачте за сумбурне, але як світ терпить це?" – дивується Шмулевич.

"Ніде не прописано": Юрист пояснив, чи будуть повертати в Україну з-за кордону чоловіків призовного віку

неділя, 29 січень 2023, 17:28

У зв'язку з затвердженням нового Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у багатьох українців, які перебувають за кордоном, постає питання, чи можуть їх примусово повернути до України, переда...

"Думає, що він зірка? Нехай! Тому що зірка – це скупчення газів": Популярний репер розповів про скандал з Потапом (відео)

неділя, 29 січень 2023, 16:15

Український репер Назар Хасан розповів, як одного разу поскандалив з Потапом. Виявляється, що продюсер був гостем на радіо, де працював ХАС і тоді він обізвав одного з ведучих м*даком. В інтерв'ю Аліні Доротюк, Хасан сказав, що в прямому ефірі вирішив ...