Уродженець села Великосілки на Львівщині відмовився від отримання "бойової" повістки, пояснюючи, що не може служити через догляд за хворими родичами. Проте на нього подали до суду, і той визнав чоловіка винним в ухиленні від мобілізації, передають Патріоти України.
Рішення ухвалив Кам'янка-Бузький районний суд 10 березня. Там зазначили, що фігурант не визнав своєї провини, скаржився на порядок проходження ВЛК і просив відстрочку, але судді керувалися доказами.
Згідно з матеріалами справи, в лютому 2024 року чоловіка, який прямував на роботу, зупинили представники ТЦК і СП та повідомили про необхідність прийти до ТЦК, пройти військово-лікарську комісію.
За його словами, під час спілкування зі співробітниками ТЦК він пояснював, що не може служити, бо його дружина має інвалідність, а представити необхідні документи не надали можливості. Надалі він пройшов ВЛК, за результатами якої його визнали придатним до служби. Після цього військовозобов’язаному вручили "бойову" повістку, від якої він відмовився. У підсумку в ТЦК викликали поліцейських, які зафіксували порушення – ухилення від військового призову під час загальної мобілізації.
На суді чоловік спершу визнав провину за відмову від повістки. Також обвинувачений повідомив, що він просив про отримання відстрочки у зв’язку з доглядом за дружиною, яка є інвалідом III групи, та хворою матір’ю.
"У подальшому під час розгляду справи не визнав своєї вини у вчиненому, просив виправдати його за висунутим обвинуваченням, оскільки було порушено порядок проходження ВЛК", – вказано у матеріалах справи.
Зазначається, що винуватість чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення була повністю доведена зібраними під час досудового слідства доказами
"...Обвинувачений є особою працездатного віку, не має будь-яких захворювань, не має на утриманні жодних осіб, не працює, не займається волонтерською діяльністю чи допомогою внутрішньо переміщеним особам; матеріали справи не місять жодних відомостей про те, що обвинувачений за весь цей час вчиняв будь-які дії задля допомоги ЗСУ, які б були відмінними від військової служби", – серед іншого, йдеться у вироку.
Так, мешканця Львівщини визнали винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації (стаття 336 Кримінального кодексу України) та призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
Рішення суду ще не набуло законної сили, тому впродовж 30 днів від дня проголошення вирок можна оскаржити, подавши апеляцію.
Під час обміну полоненими 19 квітня 2025 року з російської неволі повернулися Маргарита і Руслан Виноград – мати й син, які не бачилися три роки. Рідні разом вийшли з "Азовсталі" 17 травня 2022 року і відтоді нічого не знали про долю одне одного, перед...
Деякі люди на честь Великодня відвідують не тільки церкву, але й цвинтар. Однак ця традиція насправді є помилкою, вчить Церква, передають Патріоти України. Як чинити правильно пояснив священник Української православної церкви Григорій Трухан. За його с...