Захисники "Азовсталі", яких обміняли в Туреччину, по суті, в полоні, тільки більш комфортному, - екскомандир полку "Азов"

Екскомандир полку Азов, майор ЗСУ Максим Жорін в ефірі Radio NV розповів, що командири Азову, які захищали Азовсталь і яких обміняли в Туреччину, фактично перебувають в полоні, передають Патріоти України.

Жорін в інтерв'ю наголосив, що кум російського диктатора Віктор Медведчук, на якого обміняли командирів Азову, «гуляє вільно, створює політичні партії, знову працює проти України, катається по всій Російській Федерації», тоді як «герої України, які відомі на весь світ, якими надихався весь світ, завдяки яким реально весь світ побачив силу духу українців, вони зараз знаходяться просто в більш комфортному полоні в Туреччині».

За словами екскомандира полку Азов, він хоче привернути до цього увагу, тому що інакше перспектива, що ситуація зміниться, є «надзвичайно малою». «Найскладніше, мабуть, і найгірше тут це те, що немає жодного розуміння чому і скільки вони там ще будуть. Тобто немає ніяких документів, немає ніякого статусу, немає зв’язку і немає розуміння, скільки це буде відбуватися. Ось це досить складно. Хотілося, щоб люди розуміли це, звертали на це увагу і, можливо, разом ми зможемо зрушити це питання з місця», — сказав він.

Коментуючи відсутність зв’язку з командирами Азову, які перебувають у Туреччині, Жирохов пояснив, що зараз у них є зв’язок з кимось одним з близьких, однак звичайного зв’язку та доступу до інформації у них немає або він обмежений.

«Вони знаходяться там, знову ж таки, в обмеженому просторі, не маючи можливості вільно переміщатись десь. Тобто вони, по суті, продовжують знаходитись просто в комфортному полоні в Туреччині», — розповів екскомандир полку Азов.

Він наголосив, що, коли українські захисники виходили з Азовсталі, «всі чули про те, що існують якісь домовленості, що начебто всі виходять, потім їх міняють, потім їх повертають», однак виявилося, що відповідних домовленостей немає.

«І те саме стосується зараз і командирів, які знаходяться в Туреччині: документів немає, статусу жодного офіційного в них немає, і просто все стоїть на місці. Вони просто залишаються в полоні там. І для них це досить складна історія», — сказав Жирохов.

Він наголосив, що, зокрема, Денис Прокопенко (Редіс) не цікавиться іншими питаннями, крім фронту і йому надзвичайно важко там не перебувати. «Вони в знак солідарності відмовились від єдиної можливості, яка суттєво відрізняється [від полону] — це те, що інколи дозволяли до них приїжджати рідним. Знову ж таки, або дружина, або батьки, або діти у когось. Вони відмовились від цього, тому що це неправильно, несправедливо щодо тих братів, які зараз знаходяться ще в полоні: хто на окупованих територіях, а хто на території Російської Федерації», — розповів Жирохов про командирів Азову, які перебувають в Туреччині.

Також він повідомив, що, навіть враховуючи останній обмін, в російському полоні все ще залишаються майже 700 азовців, в тому числі жінки.

Джерело: Радіо НВ

Легендарний хітмейкер Юрій Рибчинський розповів про сина та онука, які пішли в ТрО

четвер, 23 травень 2024, 20:28

Український автор хітів, народний артист України Юрій Рибчинський розповів про добровільне приєднання сина та онука до ТрО. Зокрема, в інтерв'ю для YouTube-проєкту ТСН.ua "Наодинці" хітмейкер зізнався, що він не відмовляв рідних від такого рішення, пер...

"Виникла велика проблема": Мер Франківська поскаржився на мобілізацію

четвер, 23 травень 2024, 20:00

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що комунальним підприємствам міста бракує майже 300 працівників. Причиною кадрового дефіциту очільник міста називає мобілізацію — багато івано-франківських комунальників служать у лавах ЗСУ. Про це він ...