Залужний особисто вручив нагороду 21-річному герою, який самотужки відбив штурм на свій опорний пункт. "Хижак" розповів подробиці бою, відео котрого так вразило загал

Залужний нагородив Хижака, який у близькому бою відбив штурм ворога

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нагородив "Золотим Хрестом" старшого солдата 92 окремої механізованої бригади ім.Івана Сірка Руслана Зубарєва та вручив йому нагородну зброю, зазначають Патріоти України.

"Мав честь нагородити старшого солдата 92-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Сірка Руслана Зубарєва почесною нагрудною відзнакою "Золотий Хрест" та вручити йому заслужену нагородну зброю.

Руслан відбив атаку переважальних сил противника, проявив звитягу та мужність у бою", - написав главком у Telegram.

Боєць має позивний "хижак" (англійською "predator").

16 лютого 2023 року військовий брав участь у контактному бою з окупантами на Сватівському напрямку. Весь процес "хижак" зняв на відео та опублікував у своєму Telegram-каналі "PREDATOR".

За 30 хвилин бою 21-річний боєць встигає знищити ворожу БМП-2 та кількох окупантів. Військовий з окопу стріляє з різних видів зброї (РПГ-7, кулемета, гранатомета та автомата) та закидує противника гранатами.

"Хижак" розповів, що група окупантів складалася приблизно з 11 осіб і до них могло підійти підкріплення, адже за 70 метрів були позиції ворога.

На допомогу захисникам прийшли українські мінометники. У підсумку українським бійцям вдалося втримати позицію і змусити ворога відступити.

Під час бою напарник військового отримав контузію. Весь бій побратим подавав "хижаку" боєприпаси. Серед українських бійців втрат не було, серед росіян - щонайменше 4 загиблих.

Згодом Зубарєв окремо розповів про той бій: "День був максимально звичайним. Ми з напарником заступили на пост, відстояли півтори години, залишалося буквально пів години, щоб змінитися і піти відпочивати, але ми почули гул БМП-2, подумавши, що це десь далеко, я особисто, все ж таки, вирішив приготувати протитанкові засоби, через буквально секунд 10 до нас вийшли по рації й спробували попередити, що в наш бік рухається та сама БМП-2.

Ми толком не зрозуміли, що нам сказали по рації, тому що росіяни використовували засоби для глушіння зв'язку, коли нам повторили повідомлення по рації, що до нас рухається техніка, вона вже була за 5 метрів, і почалося те, що ви всі бачили на відео.

Зрештою ми відбили атаку, ті хто зміг вижити втекли. Ну, а всі інші так і лежать.

З напарником все добре, на той момент його контузило, але все ж таки він зміг допомогти мені, він подавав усе, що я казав, слухав і виконував мої накази, за що величезне йому спасибі".


За словами Зубарєва, Залужний нагородив його автоматичною гвинтівкою М4. До цього у "хижака" був кастомізований АК-47.

Захисник розповідав, що хотів придбати собі штурмову гвинтівку, але закон забороняє це робити до 25-річного віку. Зубарєву 21 рік.

Динаміка депозитів у 2025 році: Куди українці вкладали гроші найвигідніше, рятуючи від інфляції

понеділок, 26 січень 2026, 19:30

2025 рік для депозитного ринку минув спокійно, без гучних потрясінь чи різких розворотів. Але саме ця стабільність і стала його головною характеристикою. Банківська система працювала рівно, а депозити фізичних осіб і надалі залишалися одним із найнадій...

Світла немає, а суми в платіжках продовжують зростати: Ось у чому причина

понеділок, 26 січень 2026, 17:50

В Україні високі суми у платіжках за електроенергію зберігаються через оплату за попередній місяць, нарахування за середнім показником і зростання споживання після відключень. Навіть за жорстких графіків світла рахунки не зменшаться без реальної економ...