Залишки павуків, кліщів та метеликів: Вчені дослідили склад трав'яного чаю з магазинів і приголомшили результатом

Німецькі вчені проаналізували склад трав'яного чаю з магазинів і виявили приголомшливу кількість слідів різних істот. У 40 зразках були присутні сліди ДНК 1200 тільки безхребетних, а всього було виявлено залишки 3264 живих істот, передають Патріоти України.

В одному чайному пакетику іноді було до 400 типів ДНК. Подібна біологічна різноманітність пояснюється особливостями збору трав для чайних сумішей. Рослини збираються, подрібнюються і висушуються, при цьому в них можуть залишатися кокони, яйця і навіть дорослі особини безхребетних.

Виявлені факти відкривають перед вченими карколомні перспективи вивчення видів. "Висушений рослинний матеріал відмінно підходить як новий інструмент для моніторингу членистоногих та взаємодії членистоногих з рослинами, виявлення сільськогосподарських шкідників та визначення географічного походження імпортованого рослинного матеріалу", — пишуть Хенрік Креевінкель та його команда.

Свої результати фахівці не вважають вичерпними. У майбутньому їм належить знайти дрібніші сліди ДНК інших істот, які не спромоглися залишити в чаї частинку тіла. Слина, слиз та подібні виділення могли б допомогти вченим досконально вивчити ареал проживання та звички живих істот.

Бабине літо в Україні триватиме тиждень:Синоптик Діденко назвала точні дати

вівторок, 4 жовтень 2022, 10:30

Найближчим часом в Україну завітає бабине літо, яке триватиме тиждень. Про це розказала відомий синоптик Наталка Діденко, передають Патріоти України. "З середи, 5 жовтня, до середи, 12 жовтня, нарешті прийде до нас у гості бабине літо!" - спрогнозувала...

В Україну йде справжнє бабине літо: Синоптики назвали точні дати потепління

вівторок, 4 жовтень 2022, 6:56

В Україні за кілька днів очікується потепління. Дощі покинуть територію нашої країни, а температура підійматиметься вище +20 градусів. Такий прогноз оприлюднив народний синоптик Стас Щедрін, передають Патріоти України. За його словами, повсюди стовпчик...