Залишки павуків, кліщів та метеликів: Вчені дослідили склад трав'яного чаю з магазинів і приголомшили результатом

Німецькі вчені проаналізували склад трав'яного чаю з магазинів і виявили приголомшливу кількість слідів різних істот. У 40 зразках були присутні сліди ДНК 1200 тільки безхребетних, а всього було виявлено залишки 3264 живих істот, передають Патріоти України.

В одному чайному пакетику іноді було до 400 типів ДНК. Подібна біологічна різноманітність пояснюється особливостями збору трав для чайних сумішей. Рослини збираються, подрібнюються і висушуються, при цьому в них можуть залишатися кокони, яйця і навіть дорослі особини безхребетних.

Виявлені факти відкривають перед вченими карколомні перспективи вивчення видів. "Висушений рослинний матеріал відмінно підходить як новий інструмент для моніторингу членистоногих та взаємодії членистоногих з рослинами, виявлення сільськогосподарських шкідників та визначення географічного походження імпортованого рослинного матеріалу", — пишуть Хенрік Креевінкель та його команда.

Свої результати фахівці не вважають вичерпними. У майбутньому їм належить знайти дрібніші сліди ДНК інших істот, які не спромоглися залишити в чаї частинку тіла. Слина, слиз та подібні виділення могли б допомогти вченим досконально вивчити ареал проживання та звички живих істот.

Карма - вона така: На Ростовську область обрушилася потужна хуртовина (відео)

четвер, 30 березень 2023, 23:43

Надзвичайну ситуацію оголошено у Росії, кількох містах Ростовської області, через сильний снігопад. Про це повідомляють місцеві пабліки, а також "Труха-Україна", передають Патріоти України. Так, на трасі М4 "Дон" вже більше чотирьох годин стоять близьк...

Суд ухвалив рішення щодо позову УПЦ призупинити виселення з Києво-Печерської лаври

четвер, 30 березень 2023, 23:28

Представники Української православної церкви Московського патріархату звернулись до Господарського суду, бо не хотіли покидати територію Києво-Печерської Лаври. Однак суд відхилив позов. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олекс...