"Запам'яталася як людина з проукраїнською позицією. Зараз... враження, що вона з'їхала з глузду": Колишні студенти згадують навчання у Більченко в Драгоманова

У Національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова працює викладач і професор Євгенія Більченко, яка ненавидить Україну. Після її скандальних висловлювань про "громадянську війну" на Донбасі і "неонацистський режим в країні" в мережі спалахнув справжній скандал. Професора культурології Більченко вимагають звільнити з навчального закладу, а її студентка подала заяву на виключення з вишу. Колишні студенти Національного університету імені Драгоманова розповіли цікаві факти про професора культурології за час її роботи у вузі. Всі вони навчалися у викладача Євгенії Більченко. Патріоти України пропонують вам прочитати їх розповіді.

"Під час навчання в НПУ ім. Драгоманова на філософському факультеті з 2010 до 2015 року викладач культурологічних дисциплін Більченко Євгенія Віталіївна запам'яталася мені як людина з проукраїнською позицією. Те, що відбувається зараз, мене і моїх однокурсників шокує, таке враження, що вона з'їхала з глузду. Як може викладач українського вузу дозволяти собі пропагувати антиукраїнські цінності?! Не розумію, чому керівництво навчального закладу її покриває. Хоча є думка, велика частина кафедри культурології завжди дуже любила Росію, туди регулярно їздила і швидше за все їздить і викладала виключно російською", - розповів колишній студент Олександр.

Про проукраїнську позицію Більченко розповідає ще одна колишня студентка вузу. "Я навчалася на Філософському факультеті НПУ Драгоманова з 2009 по 2014 рік. Більченко Є. В. - це один з найкращих викладачів, які були у мене за час мого навчання. Більченко була виключно проукраїнським викладачем. Брала активну участь в Євромайдані, виступала з віршами, присвяченими цим подіям. Після початку військових дій на Донбасі, брала активну участь у допомозі військовослужбовцям, неодноразово їздила з гуманітарною допомогою для українських воїнів, виступала з віршами перед ветеранами АТО. Що відбувається зараз, я не розумію, світогляд людини кардинально змінився, з чим це пов'язано, не розуміє ніхто. Мене дуже дивує реакція керівництва університету на дані події, справа не в політиці, а в тому, що викладач доносить до своїх студентів абсолютно проросійську позицію, виправдовуючи всі події, що відбуваються на Сході, це неприпустимо, в період коли проливається кров українців", - розповіла студентка, яка побажала залишитися інкогніто.

Не розуміє, як таке могло статися з адекватним раніше викладачем і колишній студент Олексій. За його словами, Більченко навіть в активній фазі АТО не заїкалася про "бандерівців". "Ще під час навчання я отримував певний тиск з боку викладачів кафедри культурології. Вони вимагали розмовляти виключно російською мовою, незважаючи на те, що державна мова - це українська. І потім я відчував певний булінг за свою ламану російську. По вчителю Більченко, у мене склалося двояке враження. Професор, який брав активну участь у Революції гідності, і пропагував проєвропейські цінності, тепер каже "гібридне божевілля на Україні" побудовано на американських механізмах", - розповів Олексій.

"Навіть під час навчання, а саме у 2015 році, коли АТО була в активній фазі, ми проходили на лекціях "Дихотомію Схід-Захід" у викладача не було ні слова про кровожерливих бандерівців, обстрілу ВСУ мирного населення Донбасу, і збереження пострадянських цінностей. Дійсно, дуже дивно, що саме після "творчої" поїздки в Росію Більченко "прозріла" і стала вести антиукраїнську риторику. Можливо, вона прозріла від фінансування з-за поребрика, що заступило її розум, або ж від безмежного поглинання псилоцибінових грибів (її хіпі атрибутика це явно підкреслює", - зазначив Олексій.

Зазначимо, що зараз на сторінці в Facebook Більченко почали з'являтися пости підтримки від її студентів, які дивуються, чому ж травлять їх викладача, адже Євгенія ніколи не дозволяла собі на лекціях висловлювань, які не стосуються предмету.

Джерело: РБК-Styler

Музейники показали, які вишукані прикраси носили киянки на піці розвитку ювелірної справи у Давній Русі (фото)

субота, 10 травень 2025, 18:30

Наприкінці 12 - першій третини 13 століття Київ, не зважаючи на посилення феодальної роздробленості держави переживав невпинний прогрес розвитку ремесел, в тому числі ювелірної справи. Місцеві золотих справ майстри славились далеко за межами Русі. Наці...

Варто знати! Як нараховується страховий стаж та які роки не входять до нього

субота, 10 травень 2025, 17:55

В Україні у 2025 році для призначення пенсії за віком необхідно мати певну кількість страхового стажу. Однак не всі періоди зараховуються до нього, передають Патріоти України. . Факти ICTV розказують, які роки не входять до страхового стажу в Україні ...