"Запам'ятав на все життя": Український боєць розповів, як його прізвище допомогло вийти з оточення

Прикордонник ДПСУ Богдан Отченаш воює на фронті від 2014 року, коли потрапив під першу хвилю мобілізації до ЗСУ. Далі повернувся, а наступну повістку отримав у 2022 році і став в однострій з прикордонниками 1-го загону, передають Патріоти України.

На фронт військовий поїхав техніком-водієм, а став "тимчасово виконувачем обов'язків" командира застави вогневої підтримки. В районі Бахмута група прикордонників потрапила в оточення під час вуличного брю. Як виходили українські захисники, повідомляє пресслужба ДПСУ.

"Групу прикордонників взяли у кільце. Командир зібрав нас і сказав, що потрібно виручати хлопців. Ніхто не вагався, поїхали всі, — згадує Богдан. З техніки у бійців лишився лише старий УАЗ. В машини постійно відмовляли гальма, тому за кермо сів досвідчений водій. Побратимів відбивали з важкими втратами. Командира було поранено. Офіцерів у групі не було. Керувати довелося сержантам.

"У командира були осколкові поранення, найбільше постраждала нога. Він був на межі втрати свідомості, а бій тривав. Потрібно було керувати людьми. Сержантів було багато, але побратими довірили це мені. В мене досі болить душа за той день, — зізнається Богдан.

У бою прикордонники втратили 6 побратимів. Вийти з-під вогню не вдавалося, бо в повітрі постійно літав ворожий дрон. Богдав вичекав зручний момент, швидко підігнав "Жигулі" і забрав пораненого командира.

"Не всім, на жаль, так пощастило. Від влучання гранатомета загинув наш побратим Анатолій. Ми взагалі не хотіли його брати з собою, в той день йому виповнилося 49 років, а ввечері ще й онучка народилася. Біля нього від осколкового поранення в обличчя загинув другий побратим, третьому влучило в спину. Ще трьох втратили на виході", — згадує військовий.

Їм лишалося здолати понад кілометр. "1,5 кілометра до позиції вистачало, щоб вмерти разів вісім", — сказав прикордонник. Вихід із Бахмута Богдан запам'ятав на все життя. Каже, врятував Nissan і його прізвище — Отченаш. Дорогою боєць відчайдушно молився.

"Коли доїхали до асфальту — протерли фари моїм бушлатом і поїхали далі. А на ранок нам кажуть: "Катніть ще разочок у Бахмут забрати 2 машини треба". Забрали, куди діватися, — згадує з посмішкою Отченаш. Вдома на прикордонника чекає двоє дітей, і він має намір "виростити своїх гномиків" .

Через новий закон про мобілізацію? Українці почали масово дарувати авто - МВС розкрило статистику

середа, 24 квітень 2024, 18:22

У квітні в сервісних центрах МВС спостерігається значне збільшення кількості реєстраційних процедур. З початку місяця було оформлено 110 997 заяв за договорами купівлі-продажу. Також останнім часом значно збільшилась кількість перереєстрацій автотрансп...

Таємна "допомога"? Компанії з Індії та Китаю постачали росіянам отруйне м'ясо

середа, 24 квітень 2024, 17:59

У м'ясі буйволів з Індії, яке в Росії часто видають за яловичину і продають по всій країні, Россільгоспнагляд виявив бактерії групи кишкової палички, а в курячих грудках з Китаю, що поставляються на російський ринок, знайшли сальмонеллу. Про це пише ...