Запродана Феміда: Соціологи оприлюднили, скільки українців довіряє судам, Верховний суд стверджує, що такого не може бути

Судам довіряє 2,2% українців, згідно з останніми дослідженнями Центру Разумкова. Це є один із найнижчих показників довіри до державних інституцій в Україні, повідомила експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. Про це було сказано під час онлайн-форуму, передають Патріоти України.

Питання довіри до суду прокоментувала голова Верховного суду Валентина Данішевська. "Ми багато працюємо над тим, щоб керувати (в хорошому сенсі) питаннями довіри, щоб люди відчували позитивні зміни, які відбуваються у судовій системі" – сказала вона.

Голова суду не погодилась з даними соціологів і навела свої цифри. "Ця цифра (2,2%) людей, які абсолютно довіряють судам. Там ще вимірюється показник скоріше довіряють. Ми дуже прискіпливо вивчаємо ці дослідження для того, щоб розуміти, де нам потрібно посили свою роботу. За нашими оцінками, на початку реформи у 2017 році рівень довіри був приблизно 7%. Зараз, ми бачимо, що в цілому системі довіряють більше 13%. Цей показник зріс майже вдвічі", - зауважила вона.

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда сказав: у плані судової реформи, це рік втрачених, нереалізованих можливостей, "навіть зі знаком мінус". "Після припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що я вважаю було зроблено правильно, ВКК до цього часу немає, немає навіть закону, який би дав можливість її сформувати.

Ба більше, невиконана так само обіцянка політиків стосовно перезавантаження Вищої ради правосуддя і тут навіть ті пропозиції, які є стосовно формування нового складу ВКК під лідерством Вищої ради правосуддя, яка є тим органом, який насправді консервує всі негативні практики у судовій системі. Це теж хибний шлях, який приведе тільки до збереження корупційних практик, наявних у судах", – сказав експерт.

Нові вимоги до трудового стажу та перерахунок: Що чекає на пенсіонерів у 2023 році в Україні

понеділок, 5 грудень 2022, 15:58

Прожитковий мінімум для непрацездатних осіб з 1 грудня в Україні збільшився до 2093 гривень. Аналогічний розмір тепер і у мінімальної пенсії. Але ось з 2023 року змін і переглядів пенсій не передбачено, повідомляє портал "Соціалка", передають Патріоти ...

Якщо буде тотальне відключення електроенергії: Українцям перестануть робити операції та не прийматимуть до лікарень

понеділок, 5 грудень 2022, 15:40

Метою атак РФ на об'єкти критичної інфраструктури України є повне відключення електроенергії на території всієї країни. Ймовірно, Росія продовжить обстріл об'єктів української енергетики, передають Патріоти України. В Україні активно готуються до можли...