"Запрограмовані" на неминуче? Вчені з'ясували, чому чоловіки частіше за жінок хворіють на рак

Рак у чоловіків і жінок прогресує різними способами. Як повідомляє спеціалізоване видання Technical University of Munich, німецькі вчені в цьому зв'язку визначили новий маркер, який тепер можна використовувати для діагностики для своєчасного запобігання розвитку метастазів, передають Патріоти України.

Дослідники кажуть, що в крові більшості чоловіків спостерігається набагато більш висока концентрація білка TIMP1. І саме ця речовина підвищує ризики чоловічої смертності від різних типів раку.

Тому подальші спостереження показали, що даний біомаркер передбачає ризики поширення метастазів пухлини в печінці. І це призводить до смерті при пухлини підшлункової залози, кишечника, меланомі.

Як кажуть медики, саме метастази посилюють прогноз хвороби. Допомогти може тільки своєчасна діагностика і терапія, спрямована на TIMP1. Вони і повинні, в ідеалі, знизити кількість смертельних випадків від раку у чоловіків. Надалі фахівці хочуть визначити початкову причину, чому концентрація TIMP1 у чоловіків підвищена.

Шокуючий випадок: Пара туристів залишила немовля в аеропорту, не бажаючи платити за квиток для нього

середа, 1 лютий 2023, 17:58

Співробітники ірландської авіакомпанії Ryanair були шоковані рішенням пари пасажирів залишити свою дитину на стійці реєстрації в ізраїльському аеропорту після суперечок з приводу необхідності купувати для дитини окремий квиток. Як пише The Independent,...

Боїться, що не випустять: Дмитро Ступка вперше заговорив про повернення в Україну

середа, 1 лютий 2023, 14:00

Актор Дмитро Ступка ще до повномасштабного вторгнення виїхав у США. 23 лютого він повертався в Україну, в літаку дізнався, що почалася війна. Тоді додому поїхати не ризикнув і наразі не знає, коли це станеться, передають Патріоти України. Раніше в інте...