Дрон може злітати з будь-якої злітно-посадкової смуги, досягаючи великої висоти, де він розгортає другу ступінь. Після цього він запускає ракету на низьку навколоземну орбіту і летить назад на свою злітно-посадкову смугу. Він приземляється, а потім припарковується в підвісці.
Очікується, що першим запуском супутника з використанням Ravn X стане місія по запуску малого супутника ASLON-45 США в 2021 році.
Як відзначили в компанії-розробнику Aevum, ця технологія дозволяє відправляти супутники на орбіту без пілота, стартового майданчика або масивної ракети.
Дрон має довжину близько двох шкільних автобусів і може автономно перевозити супутники вагою до 500 кг без використання дорогої інфраструктури.
Розробники кажуть, що крім військових цілей, безпілотна ракета-носій може допомогти вченим швидко і дешево вивести датчики на орбіту для експериментів і досліджень.
"Ravn X - єдина невелика ракета-носій, яка була побудована з нуля для багаторазового використання - 70% багаторазового використання відразу після виходу, і до 95% в найближчому майбутньому можна буде використовувати повторно. Після доставки на низьку навколоземну орбіту БПЛА просто повертається на Землю, автономно благополучно приземлившись на злітно-посадковій смузі і паркується в ангарі ", - зазначив сказав Джей Скайлус, засновник і генеральний директор Aevum.
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...
У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...