Засекречена за часів "холодної війни" ділянка: Журналісти розповіли про "невидиму" до катастрофи частину Чорнобиля (відео)

Містечко "Чорнобиль 2"- це був секретний військовий гарнізон, де проживали військовослужбовці та їх сім'ї.

У "Чорнобилі 2" жили військові та їхні родини. Фото: соцмережі.

На території Чорнобиля є засекречена ділянка під назвою "Чорнобиль 2", де жили військові, які мали обслуговувати радіолокаційну станцію "Дуга", створену радянською владою за часів холодної війни. Про це йдеться в сюжеті "2+2", передають Патріоти України.

"Містечко "Чорнобиль 2"- це був секретний військовий гарнізон, де проживали військовослужбовці та їх сім'ї. На картах він ніяк не значився, іноді писали, що це недіючий піонертабір.

На в'їзді на секретну цю дорогу стояв шлагбаум таблиці: "Стій! Прохід заборонено! Ведеться вогонь на ураження", - розповів гід по Чорнобильській зоні відчуження Тимур Задорожній.

Основним завданням військових було обслуговування радіолокаційної станції "Дуга": 26 тонн металу утворює антенний комплекс заввишки майже 150 метрів. Станція була створена під час холодної війни. На її спорудження влада СРСР витратила понад 7 млрд. радянських рублів.

Спека дає про себе знати: У Києві ввели екстрені відключення світла

четвер, 25 червень 2026, 12:28

Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...

У Росії заявили, що співжиття без реєстрації шлюбу становить "загрозу нацбезпеці"

четвер, 25 червень 2026, 11:30

У Міністерстві юстиції росії заявили, що співжиття громадян без офіційної реєстрації шлюбу нібито може становити «загрозу національній безпеці», передають Патріоти України. Про це заявив заступник міністра юстиції Вадим Баланін під час виступу на Петер...