Заслужене визнання: Назвали найкращий фільм в історії українського кіно

"Тіні забутих предків" – фільм Сергія Параджанова.Легендарний фільм Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" очолив рейтинг "100 кращих фільмів в історії українського кіно". Експерти вибирали шедеври національного кіно за результатами опитування "Довженко-Центру" разом з Союзом кінокритиків України. Представили його на "X Книжковому Арсеналі" у четвер, 24 червня. Патріоти України пропонують вам ознайомиться з першою десяткою цього рейтингу. Весь перелік можна подивитися на сайті "Довженко-Центру".

Рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно: перша десятка

  1. "Тіні забутих предків" (1964), реж. Сергій Параджанов;
  2. "Земля" (1930), реж. Олександр Довженко;
  3. "Людина з кіноапаратом" (1930), реж. Дзига Вертов;
  4. "Плем'я" (2014 року), реж. Мирослав Слабошпицький;
  5. "Камінний хрест" (1968), реж. Леонід Осика;
  6. "Астенічний синдром" (1989), реж. Кіра Муратова;
  7. "Польоти уві сні і наяву" (1982), реж. Роман Балаян;
  8. "Білий птах з чорною ознакою" (1970), реж. Юрій Іллєнко;
  9. "Довгі проводи" (1971), реж. Кіра Муратова;
  10. "Вавилон ХХ" (1979), реж. Іван Миколайчук.

Зазначається, що рейтинг "100 найкращих фільмів в історії українського кіно" склали шляхом масштабного опитування представників національної та міжнародної кінокритичної спільноти. Кожен учасник міг додавали короткі коментарі до обраних фільмів або до рейтингу в цілому.

Автори списку враховували кількість згадувань і місце конкретного фільму в списках респондентів. Кінострічка, яка показала найвищі результати, посіла перше місце й стала переможцем.

"Тіні забутих предків" – український художній фільм Сергія Параджанова за мотивами однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Фільм присвячений столітньому ювілею письменника. Знятий на кіностудії ім. О. Довженка у 1964 році.

У США знайшли 45-кілограмового "малька" рідкісної "місячної" риби (фотофакти)

неділя, 25 липень 2021, 12:34

В штаті Орегон на пляжі Сансет знайшли 45-тикілограмову рибину (опаха), якій всього місяць, повідомляють Патріоти України з посиланням на Seaside Aquarium. Побачивши опаха на зроблених очевидцями світлинах, на пляж поспішили працівники Приморського акв...

Подарунок Італії: У Києві з'явилась гігантська інсталяція людської ДНК

неділя, 25 липень 2021, 12:20

У центрі Києва з'явилася скульптура італійського архітектора Паоло Коія у формі ДНК. Це подарунок столиці від посольства Італії, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу Департаменту культури КМДА. . "Вона (скульптура. - ред.) виконана...