"Заспокійливе" стояння на узбіччі: В Естонії ввели нове покарання за перевищення швидкості

«Заспокійлива зупинка» може застосовуватися за перевищення швидкості не більш ніж на 20 кілометрів на годину, її призначають разом з умовним штрафом.

Уряд Естонії вирішив запровадити нове покарання для водіїв за перевищення швидкості — воно полягає у «заспокійливому» стоянні на узбіччі упродовж 45 хвилин. З такою пропозицією виступила парламентська правова комісія, уряд із нею погодився, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Тепер в естонських порушників буде вибір — вони можуть або заплатити штраф за перевищення швидкості, або обрати «заспокійливу зупинку» — на спеціальних майданчиках або на узбіччі.

«Заспокійлива зупинка» може застосовуватися за перевищення швидкості не більш ніж на 20 кілометрів на годину, її призначають разом з умовним штрафом.

Зараз за таке порушення штраф рахують так — за кожен понаднормовий кілометр треба заплатити 3 євро. Тобто якщо ви перевищили на 20 км/г, заплатити треба 60 євро (близько тисячі гривень).

Нові правила почнуть працювати з 1 грудня 2020 року.

Перевіряти на практиці такий метод покарання та виправлення порушників в Естонії почали з осені 2019 року. Вибір у водіїв був майже такий самий, лише стоянка могла тривати не 45 хвилин, а до години.

На такі експерименти влада країни пішла, бо опитування показали, що водії не сприймають штраф як покарання і не вважають себе порушниками. Вони вважають штраф чимось схожим на черговий рахунок, який просто треба оплатити, а себе — законослухняними громадянами.

Ідею запровадити «заспокійливу зупинку» естонській владі підказав аналіз поведінки водіїв. Виявилося, що на них більший вплив мають не сам штраф, а втрата часу і почуття сорому під час оформлення протоколу, які водіїв дратують.

Забути про дешевий вітчизняний продукт: Українським фермерам стає невигідним вирощування цукрових буряків

субота, 28 листопад 2020, 10:05

Зміна клімату в Україні на більш посушливий змушує аграріїв переглядати перелік культур для вирощування. Зачепило це і цукрову галузь. «Минулого року посіяли 16 га буряка, а зібрали порядку 1,5 тисяч тонн у фізичній вазі. Цього року 23 га, а зібрали у...

Додаємо по тисячі в день: В Україні знов добовий антирекорд захворюваності на COVID-19

субота, 28 листопад 2020, 9:10

В Україні за останню добу зафіксовано 16 294 нових випадки коронавірусної інфекції, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Це новий рекорд по захворюваності COVID-19, зазначають Патріоти України. За даними міністра, станом на 28 листопада ...