Такий популярний і улюблений багатьма напій під назвою цикорій насправді являє собою рослину, корінь якої з успіхом використовується в якості замінника кави. Адже за смаком розчинний цикорій і правда дуже схожий на каву. До речі, і листя цикорію також знайшли своє застосування в кулінарії і використовуються в якості салату, передають Патріоти України.
Корисні властивості цикорію
Завдяки вмісту великої кількості корисних речовин, цикорій отримав в народі назву "цар-корінь" і широко використовується в сучасній медицині і виробництві продуктів харчування.
Найбільше корисних речовин міститься саме в корені цикорію. Це інулін - природний замінник цукру і крохмалю, глікозид інтибін - засіб, що заспокоює нервову систему, розширює судини, знімає тахікардію, органічні кислоти, дубильні речовини, вітаміни групи В, С, пектин, каротин, білкові речовини, смоли, макро і мікроелементи.
Корисні властивості цикорію благотворно впливають на нервову систему, мають заспокійливу дію, піднімають настрій, додають енергію.
Висока частка заліза в цикорії бореться з проявами анемії, а також застосовується при лікуванні серцево-судинних захворювань і сприяє виведенню з організму зайвого холестерину.
Цикорій має антимікробну і протизапальну дію, що сприяє загоєнню ран і перешкоджає розвитку запальних процесів.
Цикорій можна застосовувати також при шкірних захворюваннях і вугровим висипанням, тому що він знімає запалення.
Цикорій нормалізує роботу травної системи, сприяє лікуванню шлунково-кишкових розладів, стимулює розвиток корисної мікрофлори кишечника, знижує ризик розвитку запальних процесів у шлунку, кишечнику, нормалізує роботу нирок, селезінки.
Крім того цикорій має сечогінну, жовчогінну, антигельмінтну, в'яжучу, жарознижувальну дію. Він покращує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє розчиненню каменів жовчного міхура.
Цикорій активно використовується при порушенні обміну речовин. Завдяки високому вмісту інуліну, що знижує рівень цукру в крові, цикорій застосовується при лікуванні цукрового діабету і ожиріння.
Цикорій: протипоказання
Проте поряд із корисними властивостями цикорій має і деякі побічні ефекти. Надмірне захоплення розчинним цикорієм може завдати шкоди організму, оскільки надлишок корисних речовин, що містяться в цикорії, у великій кількості може створити дисбаланс і викликати не оздоровлення, а зворотний ефект.
Цикорій несе шкоду людям з виразкою шлунка і кишечника, також він протипоказаний тим, хто страждає від варикозного розширення вен, судинних захворювань, геморою. Через високий вміст вітаміну С цикорій не рекомендується вживати алергікам. Також цикорій протипоказаний при хронічному бронхіті та астмі.
Чи можна цикорій вживати вагітним жінкам і дітям? Вважається, що він не завдає шкоди, особливо якщо пити його з молоком. Проте, не варто надто захоплюватися цим продуктом, щоб він не викликав алергії і не вплинув негативно на плід. Як і у випадку з іншими препаратами, перед щоденним вживанням цикорію бажано проконсультуватися з лікарем.
Уряд України продовжить термін перебронювання працівників критичних підприємств до 31 березня через наслідки кібератаки, що унеможливила вчасне оновлення документів. Очікується, що таке рішення дасть компаніям додатковий час для оформлення бронювання, ...
Стан папи Римського Франциска залишається критичним, він отримує кисень через носові канюлі, також у нього виявили початкову ниркову недостатність, передають Патріоти України. Водночас від учорашнього вечора у нього не було жодного респіраторного кризу...