Згідно з новим дослідженням останків, британці бронзової доби віддавали почесті мертвим, доглядаючи за частинами їхніх тіл і навіть перетворюючи їх на інструменти або прикраси. До такого висновку археологи дійшли, коли виявили, що шматки кісток, захоронені разом з мертвими, часто належали людям, померлим кілька десятиліть тому, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
«Це перше наявне у нас свідчення на користь усталеної традиції бронзової доби збереження людських останків протягом значного періоду часу, протягом декількох поколінь», — сказав Томас Бут, який здійснив радіовуглецевий аналіз останків в Брістольському університеті.
«Це свідчить про більш широкий світогляд, коли грань між живими і мертвими була більш розмитою, ніж сьогодні. Немає ставлення, що останки людей йдуть в землю, і про них забувають. Вони завжди були серед живих», — сказав він.
Хоча ця практика може здатися моторошною за сучасними мірками, Бут вказує, що збереження частинок друзів і родичів триває традицією зберігання урни з прахом коханої людини. У бронзову добу рештки також могли зберігатися в сім'ях.
Бут і його колега, професорка Джоана Брук, вивчали кістки людини і тварин, а також шматки деревного вугілля і горіхові шкаралупи з місць поховань бронзової доби по всій Великобританії. У деяких місцях людей ховали зі шматками людських кісток або артефактами, зробленими з людських кісток, що належать іншим людям.
Вуглецеве датування останків показало, що в середньому «сувенірні» частини людського тіла були поховані приблизно через два покоління після смерті людини, хоча діапазон дат дозволяє припустити, що вони могли бути більш пізніми.
Брук, головний дослідник проекту, сказала, що, хоча шматки людських кісток були включені в «похоронний інвентар» мертвих, вони також зберігалися вдома, закопувались під підлогою і виставлялися на огляд.
Один чудовий предмет, знайдений у людини, похованого біля Стоунхенджа в Уілтширі, виявився свистком, зробленим з різьбленої і відполірованою до блиску стегнової кістки людини. Датування передбачає, що він належав комусь, хто жив приблизно в той же час.
Тим часом, в Уиндмилл Філдс, Стоктон-он-Тіс, жінка була похована з черепами і кістками кінцівок принаймні трьох інших людей, які померли приблизно за 60−170 років до неї. Поруч знаходився церемоніальний ящик з кістками, все того ж віку, що і ті, що були поховані разом з жінкою.
«Наше дослідження показує, що люди бронзової доби звикли поводитися з кістками мертвих навіть в повсякденному житті. Кістки, що належать значним предкам, зберігаються як реліквії і навіть перетворюються на артефакти, деякі з яких, можливо, використовувалися або виставлялися в будинках живих», — сказала Брук.
Археологи використовували процедуру, яка називається мікрокомп'ютерною томографією, щоб вивчити тонку структуру кісток. Зображення мікрокомп'ютерної томографії показали, що деякі кістки кремували перед поділом, інші були ексгумовані, але ще більше було очищено від плоті.
Бут сказав, що різні людські артефакти бронзової доби, включаючи свисток, можливі амулети і череп з перфорацією, які свідчили про те, що його повісили в якості прикраси, дали уявлення про безліч способів, якими люди поминають своїх померлих.
Один з найвідоміших механіків на Youtube Скотті Кілмер закликав водіїв захистити компонент автомобіля, який найчастіше викрадають та заміна якого може коштувати космічних грошей, передають Патріоти України з посиланням на Express. Попри те, що сучасні ...
Міністр енергетики та вугільної промисловості України у 2014-2016 роках, а також підозрюваний у гучній «вугільній справі» Володимир Демчишин розлучився з дружиною Уляною. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на дані судового реєстру. У лип...