Збереглися і прикраси із глазурі, і навіть обгортка: У Німеччині виявили горіховий торт, виготовлений 79 років тому (фото)

Торт підсмажився під час повітряного нальоту часів Другої Світової війни, але залишилися недоторканими горіхова начинка, форма торта, прикраси з глазурі.Німецькі археологи знайшлии торт, якому виповнилося 79 років. Його в буквальному сенсі запік вогонь від бомби, що впала багато років тому поруч, передають Патріоти України.

Як розповів Livescience, горіховий десерт з фундуком та мигдалем був знайдений у підвалі будинку у місті Любек. І хоча пробувати його ніхто не став, фахівці зазначили, що той "добре зберігся" з огляду на вік знахідки. "Форма торта, прикраси з цукрової глазурі і навіть обгортка десерту залишилися такими, як після того, як місце, де його приготували, бомбардували з повітря за часів Другої світової війни", – поділилися археологи.

Експерти з'ясували, що торт приготували для себе члени родини місцевого торговця Йоганна Хітца. Десерт мав стати окрасою святкового столу до Пальмової неділі (християнське свято перед Великоднем. Присвячене урочистому в'їзду в Єрусалим Ісуса Христа). Торт уже поставили на стіл і розставили чашки із сервізу, проте святкову ідилію перервало бомбардування. Того дня на Любек впало 400 тонн бомб. У ніч проти 28 березня 1942 року британські королівські військово-повітряні сили бомбили Любек. Тоді загинули 320 людей, а історичний центр міста було перетворено на руїни.

З моменту виготовлення десерту минуло майже 80 років.Торт, разом із тарілками, столом, кухонним гарнітуром та самими домочадцями впали у підвал. Планується, що торт стане частиною музейної експозиції.

Українцям розповіли, як отримати пенсії та інші соцвиплати, перебуваючи за кордоном, в окупації чи евакуації

неділя, 4 грудень 2022, 23:37

Незважаючи на тимчасову окупацію окремих регіонів країни, а також на те, що багато українців були змушені виїхати за кордон або змінити місце проживання у своїй країні, держава продовжує виплачувати пенсії та інші види соціальної допомоги всім своїм гр...

"Подивіться, відчуйте біль і зробіть свій внесок": Шевченко та Усик показали, як виглядає блекаут у Києві, щоб зібрати кошти на генератори для лікарень (відео)

неділя, 4 грудень 2022, 22:49

Амбасадори благодійної платформи UNITED24 Андрій Шевченко та Олександр Усик знялися в акції зі збору генераторів для українських лікарень. Наші легендарні спортсмени показали, як виглядає постапокаліптичний Київ за блекауту, передають Патріоти України....