Збереглися навіть вуса: Вчені виявили мумію левеняти, яке жило близько 30 тисяч років тому (фото)

Вчені проводять нове масштабне дослідження, об'єктом якого є мумія вимерлого печерного левеняти, знайдена в Якутії. Дитинчаті майже 30 тисяч років, але його хутро, шкіра, зуби та вуса залишилися недоторканими. Про це повідомляє Live Science, передають Патріоти України.

"Близько 30 тисяч років тому, коли величезні мамонти та шерстисті носороги бродили по Північній півкулі, крихітне печерне левеня з золотисто-коричневим хутром здійснило свою останню прогулянку по сибірській тундрі", - пише видання.

Дослідники припускають, що раптово сталася катастрофа, яка розколола вічну мерзлоту під ногами дитинчати, що і стало причиною його смерті. В льоду його тіло швидко муміфікувалося і сьогодні хутро, шкіра, зуби та внутрішні органи виглядають майже такими ж, як і в день смерті, яка настала тисячі років тому.

Зазначається, що скам'янілі останки печерного левеняти було виявлено у 2017 році в Якутії мисливцями за бивнями мамонта. Вчені назвали тварину Спарта. З його допомогою їм вдалося вивчити анатомію вимерлих кішок з безпрецедентними подробицями.

"Спарта, ймовірно, є найкраще збереженою твариною льодовикового періоду, яку коли-небудь було знайдено, і вона більш-менш не ушкоджена, якщо не брати до уваги трохи наїжаченого хутра. У нього навіть було збережено вуса", - зауважив співавтор дослідження професор генетики з Центру палеогенетікі в Стокгольмі Лав Дален.


Вбивство 6-річної Мирослави Третяк: сім'я вимагає від держави 100-мільйонної компенсації

понеділок, 18 жовтень 2021, 19:21

Сім'я шестирічної Мирослави Третяк, яку влітку цього року знайшли вбитою в селі Старий Салтів на Харківщині, звернулася з позовом про відшкодування моральної компенсації, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Суспільне». . Батьки дитини вважа...

Вкладають у футбол, яхти, палаци, політику - тільки не в захист природи: 100 найбільших забрудників довкілля очолили Ахметов та Міттал

понеділок, 18 жовтень 2021, 19:09

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів створило рейтинг найбільших забрудників атмосферного повітря за 2020 рік, його очолили підприємства Ріната Ахметова та Лакшмі Міттала, зазначають Патріоти України. . Про це йдеться у рейтингу, який...