Християни протягом багато сторіч зображали Спасителя як чоловіка зі світлою шкірою, довгим волоссям і бородою, а також з просторим одягом. Однак фахівці та вчені схиляються до того, що насправді Ісус виглядав геть інакше від знайомого всім образу, передають Патріоти України з посиланням на британське видання Daily Mail.
Фахівці з історії Стародавнього світу вважають, що реальний портрет йде у розріз з прийнятими канонами. Історики та теологи переконані, що в текстах Євангеліє, а також у відомостях археологів є відповіді, які дозволяють створити приблизний портрет головного символу всіх християн.
Вчені згодні з тим, що Ісус належав до єврейського народу і наймовірніше говорив давньоарамейською мовою. Тому скоріш за все він мав не світлі очі, довгі волосся та бороду, а був карооким, з хвилястим середньої довжини волоссям та невеликою, але акуратною бородою.
Ще одним предметом суперечок теологів і вірян є одяг Ісуса. Більшість християн зображають його у вигляді чоловіка з просторими та світлими одежами з шовковими сандаліями. Однак професорка Лондонського Кінг-Колледжа Джоан Тейлор переконана, що враховуючи історію Ісуса, його походження з сім'ї теслі, він би використав більш практичний одяг.
"У той час багато одягу фарбували в яскраві кольори, але вважалося більш мужнім носити більш тьмяні відтінки або нефарбований одяг. Зовнішній вигляд і одяг мають значення, тому Ісус чітко сказав про це: він попросив тих, кого він посилав від його імені, носити лише одну туніку та пару сандалій, без грошей, так само як нужденні можуть прийти в село, потребуючи допомоги у скруті. Тоді б він сам одягався дуже просто", — переконана пані Тейлор.
Також фахівці відзначають фізичні дані Ісуса. Докторка Мередіт Воррен, яка викладає біблейські та релігійні дисципліни в університеті Шеффілда, переконана, що тривалий час заняття теслярством і столярством, а також іншою фізично важкою працею, загартували його тіло.
"Безсумнівно, що Ісус походить із сім’ї, де фізична праця була нормою. Тому він був добре фізично розвиненим, а його ноги, руки та тіло були в хорошому фізичному тонусі", — заявила пані Воррен.
Ще одним доказом вчена називає його піші походи. Ісус часто подорожував на своїх двох зі своїми учнями. Тому науковиця згодна з думкою антропологів про життя чоловіків у І ст. н.е, які переважно заробляли важкою працею.
"Він і його учні, по суті, жили коштом та в помешканнях добрих людей, які були милосердними та часто ділилися простою їжею. Тому я не думаю, що він їв доволі багато, і скоріше бачу його більше жилавим, ніж товстим", — констатує пані Воррен.
ЗМІ додає, що в тексті Біблії немає жодного чіткого опису Ісуса. Відповідно, протягом історії людства змінювався загальноприйнятий портрет головного символа християн. Сучасне уявлення про довговолосого чоловіка з довгою бородою та просторим одягом почали міцно закріплятися у часи Середньовіччя та Відродження, зокрема з часів іконописців до робіт Леонардо да Вінчі.
Клієнти «ПриватБанку» при відкритті картки «Національний кешбек» автоматично дають згоду на розкриття власної банківської таємниці. Про це заявив співзасновник Monobank Гороховський. Він каже, що інші банки так не роблять, передають Патріоти України. «...
Базова загальна військова підготовка (БЗВП) – це необхідні навички виживання у сучасному світі, які потрібні кожній людині незалежно від статі. Але проходження цього вишколу не означатиме автоматичної мобілізації жінок. Про це заявив народний депутат в...