Землетруси в Україні почастішали: Які регіони під загрозою (фото, відео)

В Україні почастішали землетруси, крім цього, підземні поштовхи стали набагато сильнішими. У зв'язку з цим фахівці називають регіони країни, які найбільш схильні до таких явищ, передають Патріоти України.

Так, 8 березня в Одеській області відчули землетрус, епіцентр якого розташовувався на території Румунії. Поштовхи зафіксували у так званій зоні Вранча на глибині у 131 кілометр.

Українці зазначають, що в Одесі подія трапилася о 18:24 у неділю, крім цього, в Ізмаїлі поштовхи були відчутні о 20:24. Амплітуда сейсмічної активності перевищила 4 бали.

Водночас подібне жителі Одещини відчули і 31 січня десь о 03:30. Тоді місто трусило приблизно 15 секунд. Підземні поштовхи були середньої сили. Особливо добре вони відчувалися в багатоповерхових будинках. Люди стверджували, що у декого від таких поштовхів відчинялися шафи.

Тоді як ще раніше, в ніч на 4 грудня 2019 року, землетрус магнітудою 2 за шкалою Ріхтера трапився у Львівській області.

Зокрема, коливання землі зафіксували біля села Станіславчик Бродівського району, що між містами Радехів і Броди.

Хоча за шкалою інтенсивності MSK-64 землетрус віднесли до "невідчутних", тобто інтенсивність коливань була нижче межі чутливості людей і струсу землі зареєстрували тільки сейсмографи.

Потенційно небезпечні регіони для землетрусів в Україні

В Україні найбільш сейсмонебезпечним регіоном є Закарпаття. Про це раніше в ефірі ObozTV розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера.

За його словами, там на ґрунтах другої категорії можуть відбуватися землетруси до 7 балів за 12-бальною шкалою. Також, стверджує фахівець, у зоні ризику перебувають південний захід Одеської області та Крим.

"Є, наприклад, район Кривого Рогу, де відбуваються землетруси насамперед із тектонічних причин, але також і тому, що люди перемістили величезні обсяги ґрунту з-під землі на поверхню, потім в інші місця. Викликали напружений стан середовища", – каже сейсмолог.

Водночас Кендзера зазначив, що точний час, коли трапиться землетрус, "ніхто не може передбачити ні в Україні, ні в іншій країні світу".

Дмитро Дікусар розповів, про розчарування після двох років війни та що підтримує бойовий дух

неділя, 25 лютий 2024, 6:15

Український хореограф Дмитро Дікусар, який від початку російського вторгнення воює на фронті, розповів про свої відчуття після двох років повномасштабної війни. Також він зізнався, що тримає в тонусі та продовжує підтримувати бойовий дух. . Хореогра...

Два роки не обіймали маму... Україна повернула з окупації двох дівчаток

неділя, 25 лютий 2024, 5:58

З тимчасово окупованих територій вдалося повернути ще двох дівчат. Про це в суботу, 24 лютого, повідомила пресслужба Мінреінтеграції. . Повідомляється, що майже два роки дві дівчинки не могли побачити свою матір через війну. . "На момент широкомасш...