Земля на 71% вкрита водою і нам складно уявити, що колись наша планета була повністю сухою. Протягом багатьох років вчені досліджували це явище, передають Патріоти України.
За допомогою вивчення магми, яка потрапляє на поверхню у вигляді лави, вчені можуть дізнатися про різні шари Землі. "Материнські магми цих лав можуть походити з різних глибин планети, таких як верхня мантія, яка починається приблизно за 15 кілометрів під поверхнею і простягається приблизно на 680 кілометрів. Або нижня мантія, яка простягається з глибини 680 кілометрів аж до межі ядра", – пояснили вони.
Планета утворилася не миттєво, а складалася з матеріалів, що сплавлялися протягом тривалого часу. Проаналізувавши зразки верхньої та нижньої мантії, вчені виявили, що планета складалась з гарячих, сухих, кам'янистих матеріалів, а вода потрапила на неї пізніше.
Науковці пояснюють свою теорію так, що у нижній мантії було дуже мало летких речовин – це хімічні сполуки, які здатні випаровуватись, а верхня мантія була багата на ці речовини.
Це означає, що утворення води та інших необхідних речовин для життя відбулось протягом останніх 15% формування Землі.
Проте необхідно досліджувати й інші планети, щоб більше дізнатись про походження Землі. "Космічні дослідження зовнішніх планет важливі, оскільки водний світ, ймовірно, є найкращим місцем для пошуку позаземного життя. Ми повинні мати можливість вивчати ці світи, щоб краще зрозуміти, як сформувалися такі планети, як Земля", – сказали вчені.
На конгресі УЄФА у Белграді вшанували пам’ять російських футболістів, тренерів та суддів, які померли у 2024 році. Зокрема, серед них опинився і колишній футболіст збірної Росії Олексій Бугаєв, якого ЗСУ ліквідували на війні в Україні. Про це повідомля...
У четвер, 3 квітня, на київському ринку "Юність" прогримів вибух. Про це повідомляє КМДА, передають Патріоти України. "На ринку "Юність" у Деснянському районі стався вибух. Одна людина загинула, друга отримала поранення. Пораненого чоловіка госпіталізу...